Вівторок, 28 січня 2020

На календарі 24 листопада: якщо цей день теплий — тепла й зима

24.11.2019 / Новини

Сьогодні сонце зійде о 7.56 год., зайде о 16.24. Тривалість дня — 8 год. 28 хв.

* * *

Іменинники: Віктор, Федір, Максим, Степан.

* * *

24 листопада в історії України

1638 — затверджено статут запорозьких козаків — «Ординацію війська запорозького реєстрового»;

1871 — народився Микола Вороний, український поет і громадсько-політичний діяч, один із засновників Української Центральної ради.

* * *

Про це писав «КОРДОН» рік тому

В Україні народжується майже вдвічі менше громадян, ніж помирає

Протягом січня-вересня 2018 року чисельність населення України зменшилася на 165,6 тисяч осіб, а на 59 народжених припадає 100 померлих.

Такі дані оприлюднила Державна служба статистики. Нагадаємо, останній перепис населення в Україні відбувся ще в 2001 році

* * *

Погода 24 листопада

Хмарно з проясненнями. Без iстотних опадiв. Вiтер пiвденно-схiдний, 7-12 м/с. Температура вночi 0-5º морозу, вдень 0-5º тепла

* * *

Народний прогноз погоди

24 листопада відзначається день преподобного Феодора Студита, сповідника. У народі казали: «З дня святого Феодора Студня прилітають зимові вітри, від яких буває холодно на дворі й морозно на землі». Зазвичай з цього дня починає студити і морозити: «На Студня холоднеча що не день — лютіша і гірша». Часто це буває сніжний день. Якщо цього дня було вогко та йшов сніг, чекали відлиги до Введення (4 грудня).

Якщо день був ясним, незабаром мало бути похолодання. За 24 листопадом передбачали погоду на майбутню зиму: якщо день був теплим, то й зима буде теплою, і навпаки.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


*