У Любомлі презентують книгу про героїчний спецпідрозділ «Світязь»

23.10.2019 / Новини

У приміщенні Любомльського краєзнавчого музею 24 жовтня відбудеться презентація книги Богдана Зека «Спецпідрозділ «Світязь» в Антитерористичній операції на Донбасі (2014–2018 рр.): історичний нарис».

Захід розпочнеться о 12 годині. Про це у соцмережах повідомляє директор Любомльського краєзнавчого музею Юрій Фініковський.

Богдан Зек – кандидат історичних наук, провідний науковий співробітник Волинського краєзнавчого музею, автор проектів «Перемоги української зброї» та «Наші захисники».

Довідково:

  • Спецпідрозділ «Світязь» – рота була сформована із числа добровольців у червні 2014 р.
  • Підрозділ мав забезпечувати охорону громадського порядку і виконувати завдання особливого характеру. Після проходження курсу підготовки рота «Світязь» у серпні 2014 р. вирушила у зону АТО.
  • Підрозділ брав участь в боях за м. Іловайськ Донецької області, виходив так званим «зеленим коридором».
  • Під час боїв на Дебальцівському напрямку у січні 2015 р., рота опинилась в оточенні у м. Вуглегріськ, але продовжувала тримати оборону. Завдавши втрат противнику, підрозділ вийшов з оточення.
  • Після участі в боях на передньому краї, рота продовжувала виконувати завдання на території Донецької і Луганської областей до часу закінчення АТО.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


*