Четвер, 28 травня 2020

Пришвидшили спрямування субвенції на соціально-економічний розвиток Любомля

16.08.2019 / Новини

Прем’єр-Міністр України доручив Мінфіну пришвидшити спрямування коштів субвенції на соціально-економічний розвиток. Завдяки наполегливості Асоціації міст України, прохання почуте.

Громадам Волині цьогоріч на «соцеконом» передбачено 22 мільйони 348 тисяч гривень, і ще чотири волинські міста можуть розраховувати на майже 36 мільйонів гривень передбачених цьогоріч на підтримку малих міст та селищ, — повідомили у Волинському регіональному відділенні Асоціації міст України.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Любомль отримає субвенцію у розмірі майже 13 мільйонів гривень

На засіданні Уряду 14 серпня Прем’єр-Міністр України Володимир Гройсман доручив Мінфіну спрямувати громадам у серпні-вересні кошти субвенції на соціально-економічний розвиток окремих територій, розподілені місцевим бюджетам відповідно до затвердженого розпорядження КМУ «Деякі питання розподілу у 2019 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій», датоване 10 липня.

Тож незабаром на Волинь повинно надійти 22 мільйони 348 тисяч гривень державної субвенції, так званий «соцеконом» та майже 36 мільйонів гривень на підтримку малих міст та селищ.

Нагадаємо, що 7 серпня 2019 року Асоціація міст України звернулася із листом до Прем’єр-Міністра України та просила його доручити Міністерству фінансів прискорити процес спрямування до бюджетів відповідних територіальних громад коштів субвенції з держбюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку громадам.

Адже зволікання із спрямуванням 2,5 млрд грн субвенції (в тому числі 1,4 млрд грн на підтримку малих міст та селищ) негативно позначається на реалізації заходів соціально-економічного розвитку на місцях і суттєво підвищує ризик неосвоєння коштів субвенції територіальними громадами до кінця поточного бюджетного року.

У переліку міст, які можуть розраховувати на цю субвенцію, чотири громади з Волині, яким передбачено майже 36 мільйонів: Каменю-Каширську – понад 11 мільйонів гривень, Любомлю – майже 13, місту Рожище – більше 10,3 мільйона, а Берестечку – понад 1,3 мільйона гривень.

Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 10.07.2019 року №500-р доручено Міністерству фінансів України забезпечити погодження розподілів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій між місцевими бюджетами з Комітетом Верховної Ради України з питань бюджету.

Також Асоціація міст України звернулася до Міністерства фінансів із проханням надати обґрунтовані причини неперерахування коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій між місцевими бюджетами, у тому числі за об’єктами (заходами), затвердженими розпорядженням Уряду від 10 липня 2019-го.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


*