Четвер, 18 квітня 2019,17:20

«Пригоди» депутатів на «Ягодині»: черги, грубість та дощ

24.03.2016 / Новини

Депутати Волинської обласної ради відвідали митні пункти пропуску “Ягодин” та “Устилуг”, аби розібратися, чи правда, що митники штучно створюють великі черги.

Емоціями та враження від заходу у Facebook поділився депутат Юрій Гупало, повідомляє Волинське агентство розслідувань.

Публікуємо його допис без змін і правок:

Нещодавно на митному переході Ягодин була перекрита міжнародна траса Київ-Варшава водіями-дальнобійниками в зв’язку з величезною чергою вантажних автомобілів. Водії змушені були простояти в черзі більше трьох діб. До постійної комісії з питань міжнародного співробітництва, зовнішньо-економічних зв’язків та інвестицій при облраді, неодноразово звертались громадяни з скаргами щодо великих черг на пунктах пропуску в Ягодині та Устилузі. Комісія в складі депутатів Лісова Алла, Курсак Валерій, Гупало Юрій здійснили виїзне засідання на пункти пропусків поспілкуватись з прикордонниками та митниками щодо величезних черг.

На Ягодинській митниці прикордонники нас зустріли не дружелюбно, не хотіли представитись, були без нагрудних інформаційних бейжиків. На вимогу комісії поспілкуватись з начальником відділу прикордонників в Ягодині, нам відмовили. В пункт пропуску нас не пропустили, в грубій формі вказавши, що митний перехід це режимна зона. Навіть після того, коли ми пред’явили закордонні паспорти та посвідчення депутата облради в пункт пропуску нас не провели. Спілкування комісії продовжилось перед шлагбаумом під відкритим небом, коли на вулиці йшов дощ з градом. Ми спілкувались з красунями-прикордонницями з різкорозфарбованими обличчями, які виглядали, як подіумі.

Дівчата офіцери є керівниками зміни, які контролюють чергу на кордоні. Зі слів громадян, депутатів Любомльської райради вони штучно створюють чергу, не пропускаючи годину, дві, жодного автомобіля після чого формується черга. Створивши штучно чергу прикордонники пропонують громадянам поза чергою проїхати за 100-400 гр. По поведінці прикордонників було видно, що вони хвилюються, хоча відкидають факти хабарництва. Після того, коли я зателефонував на гарячу лінію прикордонної служби України, прикордонники витягнули з кишені свої бейжики і прикріпили Їх на форму. Але взаємного розуміння в спілкуванні ми не досягнули. Своє спілкування ми продовжили з митником, який є старшим зміни в Ягодині. Ясна річ працівник митниці повідомив, що вони працюють в посиленому режимі і роблять все можливе, щоб черг не було.

Потім до спілкування долучився виконуючий обов’язки начальника Волинської митниці Олександр Шавлак, який в свою чергу пояснив, що він п’ятий день, як на роботі, і вважається у відрядженні до 12 квітня. Пообіцяв комісії, що готовий усе зробити для того, щоб уникнути черг на кордоні. До речі, Волинська митниця вже поспіль два роки не має начальника митниці, лише в.о., які змінюються кожних півроку. В прикордонників також мають міняти керівництво. Аналогічна ситуація з величезними чергами спостерігається і на митному пункті пропуску Устилуг. Виїзна комісія поспілкувалась і з працівниками Устилуга, які в свою чергу в досить доступній формі роз’яснили, що основна причина черг в технічній не можливості, адже митний пост Устилуг треба розбудувати і розширити.

Але, комісія робить висновки, що в ДФС і в прикордонній службі України, треба терміново провести реформи на зразок нової поліції, лише тоді поборемо корупцію і наведеться порядок на митницях в цілому, і ясна річ, черги, як такі зникнуть. Комісія рекомендуватиме облраді заслухати керівника митниці та прикордонної служби України, та винести питання щодо будівництва митного поста Устилуг і розглянути можливості запуску нового пункту пропуску Адамчуки, щоб назавжди позбутись черг на кордоні з Євросоюзом.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


*