Середа, 26 лютого 2020

Небайдужі жителі Любомльщини рятують лелек (ФОТО)

21.03.2018 / Новини

Здавна в Україні до цих граціозних птахів було особливе ставлення, адже у народній уяві вони є символом любові до батьків, а, відтак — символом сімейного благополуччя та любові до рідної землі, Батьківщини.

Читайте також: Сільчани на Любомльщині самотужки рятують пораненого лелеку

Через складні метеорологічні умови цьогорічного березня, коли на наші терени після кількох днів справжнього весняного тепла повернулася зима, у багатьох регіонах України лелеки потрапили у пастку: сніговий покрив не дозволяє знайти поживу, до того ж бузькам дошкуляє холод. На непередбачену стоянку білі птахи з чорною ознакою змушені були зупинитися й на території Любомльщини.

“Нещодавно з нашими активістами зв’язалися прикордонники й повідомили, що біля села Бережці на берегах річки Ягодинки виявлено близько 50-70 лелек, які, очевидно, страждають від голоду і холоду, — розповідає голова Любомльської районної організації УТМР Олександр Мікульський. — Тут же було вирішено запастися продуктами і підгодувати птахів”.

Окрім Олександра Мікульського, до благородної справи долучилися місцеві УТМР-рівці Сергій Сватко, Богдан Горик, Володимир Бекіш та Олександр Яценюк. Останній до порятунку птахів навіть залучив свого маленького сина Станіслава, аби хлопчик змалку вчився любити і берегти природу. Чоловіки власним коштом придбали для лелек необхідні продукти.

Слід зауважити, що значну допомогу у цьому плані надав й підприємець Віктор Козел та дирекція супермаркету “Наш край”.

Неподалік від тимчасової стоянки бузьків активісти розчистили сніг і висипали для них корм. Щоправда, птахи спершу не наважувалися підходити на це місце, боячись людей. Втім, члени товариства мисливців і рибалок впевнені, що голод таки приведе лелек до поживи. За ними, доки не зійде сніговий покрив, й надалі спостерігатимуть і підгодовуватимуть члени УТМР, екологи і мисливствознавці. Якщо ж виявлятимуть ослаблених і кволих — будуть підбирати і виходжувати вдома.

 

Читайте також:

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


*