Вівторок, 2 червня 2020

Дифтерія: як перевірити, чи потрібно робити щеплення

Звичайно, що найкращий спосіб вберегтися від захворювання – щеплення. Але не всі бажають цього робити. І на це є певні причини.

Щоб прояснити ситуацію, ми звернулися до лікаря-вірусолога, провідного спеціаліста лабораторії OneLab, кандидата медичних наук Наталії Потокій, – пише 0312.ua.

– Наталіє Йосипівно, наскільки дифтерія є небезпечним захворюванням? Чи варто хвилюватися?

– Ситуація реально тривожна, і пов’язано це з цілим рядом причин, починаючи від важкості перебігу захворювання, небезпечних ускладнень та високої летальності, особливостей діагностики та лікування і закінчуючи особистою безвідповідальністю до власного здоров’я.

Дифтерійний токсин входить в трійку найбільш небезпечних бактеріальних токсинів, поступаючись лише ботулотоксину та токсинам правця.

При захворюванні дифтерією помирає кожен другий пацієнт, у випадку якщо не отримує сироватку, і кожен 5-10-ий, навіть якщо отримує сироватку.

Діти, дорослі можуть помирати в стані повної свідомості, при цьому відмовляють серце, дихальні м’язи, і, що найбільш страшно, їм нічим не можна допомогти.

Дифтерія – це вакцинокерована інфекція, тому дуже прикро що в 21-му столітті ми спостерігаємо таку ситуацію у себе в краї. І не потрібно шукати винних, давайте дивитися правді в очі, далеко не кожен з нас подбав про своє здоров’я, зробивши вчасно щеплення. Чи то тому, що не вважав за потрібне це робити, чи тому, що не знав, що його потрібно робити кожні 10 років, чи, як часто буває, тому, що не було часу. На жаль, мусимо визнати, що в окремих випадках так трапляється і через некомпетентність деяких медичних працівників в питаннях вакцинації.

Як виправити ситуацію? Негайно вакцинуватися.

– Але як бути, якщо з певних причин є сумніви щодо необхідності проведення щеплення: втрачено медичну картку, а разом з нею й інформацію щодо отриманих щеплень, є сумніви з приводу правильності проведеного щеплення або мають місце ті рідкісні випадки, коли дійсно щеплення є протипоказаним?

Вирішити такі питання допомагає аналіз крові на кількісне визначення антитіл до дифтерійного анатоксину. За результатами дослідження можна отримати рекомендації про необхідність проведення первинного вакцинального комплексу від дифтерії чи ревакцинації, з вказанням орієнтовного терміну її проведення. Або, можливо, пацієнту взагалі не потрібно робити вакцину.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


*