Через «Ягодин» намагалися ввезти 42 тонни небезпечних для довкілля відходів

25.07.2019 / Новини

Українське підприємство під виглядом пластику намагалось ввезти на митну територію України 2 фури (42 тонни) європейських побутових відходів, вміст яких становить загрозу довкіллю.

Про це повідомляє пресслужба Волинської митниці ДФС.

Вантаж, що відноситься до «жовтого переліку відходів» і потребує окремого письмового дозволу Міністерства екології України на його транскордонне переміщення, був зупинений волинськими митниками на посту Ягодин.

У подальшому викрити зловмисників вдалося у ході оперативної співпраці з посадовими особами Служби безпеки України. Фальсифікації з кодами товарів, вчинені для несанкціонованого ввезення цього сміття, підтвердили результати лабораторних досліджень вмісту відходів.

На часі фури затримані у пункті пропуску, вирішується питання про  повернення цього товару відправнику та притягнення порушників міжнародного права до відповідальності.

 Довідково:

  • Дозвільні документи під час транспортування відходів із «жовтого списку» – вимога «Базельської конвенції про контроль за транскордонним переміщенням небезпечних відходів та їх видаленням» від 1989 року та Постанови Кабінету Міністрів України №1120 від 13 липня 2000 року. Зокрема, законодавство вимагає від перевізника подати дозвіл на транскордонне перевезення відходів, відомості про походження і склад відходів, протоколи їх аналізу, відомості про страхування небезпечного вантажу.
  • Контроль за вмістом вантажів здійснюють у форматі «Єдиного вікна на митниці», введеного у жовтні 2018 року для  оптимізаціїздійснення контрольних процедур при переміщенні товарів через митний кордон України.  Для митного посту Ягодин – це перший випадок, свідчення високого рівня координації роботи державних контролюючих служб та приклад успішної протидії загрозам екологічного характеру.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


*