
Вчені з Королівського коледжу Лондона виявили, що цькування (булінг) в школі призводить до зменшення в мозку підлітка областей, які пов’язані з мотивацією, увагою і обробкою емоцій. Такі зміни можуть негативно вплинути на майбутнє дитини.
Дослідження опублікували у журналі Molecular Psychiatry.
Вчені зіставили результати сканування мозку 682 підлітків 14-19 років з Великобританії, Франції і Німеччини з результатами опитувань. Виявилося, що 36 з них страждали від тривалого цькування, а 646 час від часу відчували булінг.
Мозок підлітків, які страждали від цькування, відрізнявся від мозку інших дітей, які не піддавалися цьому негативному впливу, відрізнявся: деякі області зменшилися, зокрема лушпина та хвостате ядро (парна велика ділянка сірої речовини, яка регулює рухові і вегетативні функції).
Через зміни в структурі мозку цькування приводило до високих рівнів тривожності у старшому віці, попри інші стресові фактори.
Причому чим сильніше підліток страждав від цькування, тим більш вираженими були зміни.
Висновок вчених: зміни в мозку можуть бути маркерами психічних захворювань, як мінімум, тривожних розладів. Для більш точних результатів, необхідно провести додаткові дослідження.



Залишити коментар