Вівторок, 22 жовтня 2019

Жителька Любомльщини отримала нагороду від президента Польщі

09.07.2019 / Новини, Статті

Жителька с.Сокіл Олександра Васейко нагороджена президентом Польщі Анджеєм Дудою медаллю «Virtus et Fraternitas» (чеснота і братерство) .

Завдяки їй польські археологи знайшли місця масових поховань поляків у колишніх селах Воля Островецька та Острувки, що знаходились на території створеної Рівненської ОТГ – інформує сайт громади.

Із вітальним візитом та найкращими побажаннями бабу Шуру (так її називають місцеві жителі) відвідав сільський голова Володимир Крижук.  

Під час приємної бесіди Олександра Васейко поділилась своїми спогадами та показала отриману медаль, яку особисто їй вручив президент Польщі Анджей Дуда.

Кандидатів висував Інститут Пілецького — організація, яка займається вшануванням, документуванням та вивченням історії ХХ ст. з особливим акцентом на польський досвід і долю польських громадян.

Представляючи історію Олександри Васейко, Інститут Пілецького повідомив, що її батько, Каленик Лукашко, до війни дружив із поляками з сіл Островки та Воля Островецька, знищених у роки війни.

«Каленик допомагав польській родині ховатися в лісі. Коли він виявив, що їх також убили, показав доньці могили, які позначав хрестами, вирізаними на корі сусідніх дерев», — написав інститут, відзначаючи, що навіть через 70 років Олександра Васейко пам’ятала про убитих і приносила квіти на їхні могили, – про це йдеться на сайті газети Голос України.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


*