Які 12 пісних страв можна приготувати на Святвечір

06.01.2018 / Новини

Сьогодні, 6 січня, настане Святий вечір, який передує Різдву Христовому. Напередодні Різдва на вечерю прийнято готувати 12 пісних страв, найголовнішою з яких є кутя.

Однак кожен член сім’ї повинен покуштувати хоч трохи від всіх страв. Українські Новини розкажуть, які 12 страв мають бути обов’язково присутніми на столі на Святвечір.

Кутя

Кутя повинна бути напіврідкою, її варять із пшениці, додають туди волоські горіхи, мак і медовий сироп. Є кілька так званих “видів” куті: “голодна” і “багата”. Напередодні Різдва прийнято готувати пісну кутю, тобто “голодну”, вона має більш обрядове значення. Після вечері кутю не можна прибирати або доїдати, потрібно залишити її на столі, щоб вночі душі померлих родичів могли “пригоститися” нею. Це робиться тому, що кутя символізує єднання з Богом і світом мертвих.

Горох і квасоля

Горох і квасоля можуть подаватися на стіл не в чистому вигляді, можна приготувати з них якісь пісні страви. Наприклад, з горошку можна зробити вінегрет, дуже смачний салат, який ідеально підійде для пісної вечері. Існує маса пісних рецептів з цими продуктами, навіть горохові котлети, варіант для тих, хто не любить горох в чистому вигляді.

Капусняк

Український капусняк відрізняється від інших. Відмінний інгредієнт – томатна паста. Головна складова капустняка – квашена капуста. Також додається пшоно, картопля і часник. Звичайно, складно утриматися від додавання м’яса в цей суп, але він повинен бути пісним, щоб відповідати традиціям Святого вечора.

Борщ

Український борщ відомий на весь світ, адже він неймовірно смачний, особливо коли вариться на м’ясному бульйоні. Але в Святий вечір борщ повинен варитися на воді, без додавання будь-яких м’ясних інгредієнтів. Господині готують борщ в переддень Різдва лише з овочів, які вродила земля. Варто відзначити, що без м’яса борщ ані краплі не самкує гірше.

Голубці

Багато хто уявляє собі приготування голубців лише з м’ясним фаршем, але існують пісні голубці, які можна приготувати з овочами, грибами і навіть рибою. Крім того, риба також є одним з 12 обов’язкових страв Святого вечора, тому точно не буде зайвою в якості начинки для голубців.

Риба

Господиням потрібно встигнути приготувати досить багато страв в один день. Тому, щоб все встигнути до початку святкування, можна вибрати один з найпростіших способів приготування риби – помити її, обваляти в борошні і обсмажити, додавши при цьому спеції. Багато часу і сил це не займе, а вийде проста і смачна страва.

Вареники

Вибір приготування пісних вареників дуже широкий, тому що існує маса різних начинок. Можна зробити як солодкі, так і солоні вареники. Наприклад, солоні – з капустою, солодкі – з вишнею.

Млинці або оладки

Млинці та оладки готувати просто і швидко, тому вони не стануть проблемою ні для однієї господині. На святковому столі поруч з млинцями можна поставити невелику посудину з медом, щоб кожен міг обмокти в мед млинець перш, ніж з’їсти. Також можна зробити млинці з якою-небудь начинкою.

Узвар

Узвар – дуже смачний напій, який відмінно втамовує спрагу. Складається узвар із сухих яблук, груш, чорносливу та кураги. Приготувати узвар дуже легко: добре помиті інгредієнти залити водою, довести до кипіння і додати цукру за смаком. Однак узвару потрібно 12 годин після кипіння, щоб настоятися, тому варити його варто заздалегідь.

Часник

З давніх-давен наші предки вірили, що часник відганяє злих духів і різну нечисть. Тому в Святий вечір кладуть часник по кутах столу під скатертину. Також його додають в різні страви для гостроти смаку.

Пиріжки

Пиріжки можуть вийти смачними практично з будь-якою начинкою. У них можна додати той же горох або квасолю, гриби або капусту, картоплю. Крім того, не варто забувати і про солодкі начинки.

Пампушки

Пампушки можна зробити як з солодкою начинкою, так і порожніми всередині, щоб вони замінювали звичайний хліб. Порожні пампушки найкраще натирати часником, щоб вони стали чудовим доповненням до капусняка і борщу. Головне – використовувати рецепт приготування пампушок без молочних продуктів.

Читайте також:

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


*