Вівторок, 25 вересня 2018,04:34

Волинянам розповіли про “підводні камені” нової пенсії

12.10.2017 / Новини

Волиняни з жовтня отримують підвищену пенсію. Цього місяця її видаватимуть двома платіжками.

Про це йшлося під час прес-конференції з приводу змін у пенсійному законодавстві, – повідомляє Інформаційне агентство Волинські новини.

Як інформував начальник головного управління Фонду у Волинській області Петро Філіпчук, з 10 жовтня набув чинності Закон України від № 2148-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій».

«На Волині є 280 тисяч пенсіонерів, з яких понад 50 тисяч у Луцьку. З них 90% відтепер матимуть підвищену пенсію. Є одна людина, яка отримала підвищення на 9 тисяч гривень і це не чиновницька пенсія, а робітнича. Загалом підвищення відбулося на 70-75%. На фінансування пенсій у жовтні на Волинь спрямують  571,6 мільйона гривень, з них сума осучаснення – 83,6 мільйона гривень», – повідомив Петро Філіпчук.

Посадовець розповідає, що виплата пенсій розпочалася 4 жовтня та триватиме до 25 числа.

«Оскільки почали видавати пенсії до початку ухвалення змін у законодавстві, то ми пізніше провели додаткову доплату й цього місяця люди отримують пенсію двома платіжками. Вже з листопада буде одна платіжка на всю суму. Для прикладу, мінімальну виплату збільшено на 140 гривень до 1452 гривні. Такий же розмір пенсії встановлено інвалідам І-IІІ груп та особам, які отримують пенсію в разі втрати годувальника. В середньому збільшення пенсії відбулося на 380 гривень. Підвищення у 500 гривень і більше мають ті, в кого стаж понад 30 років і хто працював у шкідливих умовах чи особи, які працювали в гірничій галузі»,- – говорить Петро Філіпчук.

Загалом збільшену на 200-500 гривень пенсію отримають 47,2 тисячі осіб (20,2%), від 500-1000 отримають 21,3 тисячі осіб (9,1%), понад тисячу гривень отримають 22,7 тисячі пенсіонерів (9,7%).

Виплати здійснюють як і раніше: через поштові відділення у районах та через банківські установи.

Щодо заробітчан, то їм радять заключити добровільно договори про сплату страхового стажу, аби в майбутньому мати пенсію.

Втім, чи реально стане життя волинян поліпшення, якщо ціни зросли в 2-3 рази, – питання риторичне.

Зауважимо, раніше інформували про те, що страховий стаж можна купувати.

Читайте також:

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


*