Відсьогодні в Україні діють тільки банківські рахунки міжнародного стандарту IBAN

13.01.2020 / Новини

З понеділка, 13 січня, 2020 року в Україні використовуються тільки банківські рахунки міжнародного стандарту IBAN. Номери рахунків клієнтів банків будуть містити 29 символів і відповідати вимогам стандарту IBAN.

Номер банківського рахунку за стандартом IBAN буде містити 29 символів: код України UA (2 букви), контрольний розряд (2 цифри), код банку (6 цифр), рахунок – довжина номера рахунку не є фіксованою (до 31 жовтня 2019 – від 5 до 14 символів, з 1 листопада 2019 – від 5 до 19 символів), – передає УНІАН.

Таким чином, за номером рахунку можна буде визначити банк, в якому цей рахунок відкрито.

Як повідомляв УНІАН, Національний банк зобов’язав українські банки з 5 серпня відкривати нові рахунки клієнтам із застосуванням міжнародного номера банківського рахунку IBAN.

Спочатку Нацбанк планував запровадити обов’язкове застосування IBAN для клієнтів усіх банків України при здійсненні переказів грошових коштів з 1 листопада 2019 року, однак на початку жовтня продовжив термін прийому банками документів на переказ коштів з реквізитами за колишніми стандартами – “код банку” та “рахунок” – до 12 січня 2020 року.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


*