Середа, 19 лютого 2020

В Україні впровадили новітні методи діагностики туберкульозу

08.11.2018 / Новини

В Україні впроваджується новітній молекулярно-генетичний метод діагностики туберкульозу – система GeneXpert, яка допоможе подолати епідемію туберкульозу в державі, повідомила завідувачка Центру контролю за соціально небезпечними хворобами Центру громадського здоров’я України Яна Терлеєва.

Як розповіла вона в коментарі агенції “Укрінформ“, на сьогодні в Україні є значною проблемою поширення мультирезистентного туберкульозу (стійкого до протитуберкульозних препаратів). За останніми даними, в Україні серед вперше виявлених випадків туберкульозу у кожного третього хворого буде мультирезистентна форма, а серед повторних випадків туберкульозу – кожен другий. Вона також зазначила, що звичайне дослідження мокротиння не виявляє стійкості мікобактерій до основних протитуберкульозних препаратів.

“Донедавна одним з лабораторних методів підтверджених діагнозів туберкульозу був звичайний аналіз мікроскопії мокротиння. Він простий, дешевий, доступний у великій мережі лабораторних пунктів першого рівня. Але він не виявляє резистентності. Сучасним методом діагностики мультирезистентності є молекулярно-генетичний метод, так звана система GeneXpert”, – зазначила Терлеєва.

Вона додала, що наразі в Україні є 74 таких системи. Вони встановлені та працюють у пілотних регіонах у межах госпітальних округів на Дніпропетровщині, Одещині та Херсонщині.

Госпітальні округи розміщено так, щоб пацієнт протягом доби міг дістатися лікарні, де він зможе провести таку діагностику. За підтримки коштів гранту Глобального фонду таке обладнання буде встановлено у межах кожного госпітального округу в країні в першому півріччі 2019 року.

Читайте також:

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


*