Україна переходить на одно- та двогривневі монети (ФОТО, ВІДЕО)

13.04.2018 / Новини

В Україні за два тижні, від 27 квітня, в обігу з’являться нові монети – одна гривня, яка суттєво відрізнятиметься від тієї, що зараз, та дві гривні, яких ще досі не було.

За рік-два в обіг пустять ще й п’ять та десять гривень монетами, – пише ТСН.

Паперові купюри номіналами одна, дві, п’ять та десять гривень узагалі перестануть друкувати, щоб згодом металеві гроші їх замінили. Так, за підрахунками Нацбанку, держава зекономить мільярд гривень.

“Сплав дуже дорогий і тому було вирішено замінити алюміній і бронзу на сталь. Якби ми сьогодні карбували одну гривню, вона б коштувала набагато дорожче, ніж номінал однієї гривні”, – говорить директор Монетного двору НБУ Володимир Решинський.

Час служби паперових грошей – рік. Металевих – 20. Одна гривня тепер схожа на одну копійку. Копійка була 16 міліметрів, гривня – 18. На монеті зображений Володимир Великий.


Дві гривні трохи більші – 20 міліметрів. Такого ж сріблястого кольору. Замість герба – Ярослав Мудрий.

Зображення, які були на паперових грошах, частково зберегли на металевих.

Сховища у Монетному дворі, у яке скидають купу копійок, як у мультфільмах про скарби, немає. Все одразу рахують і запаковують. Якщо бракуватиме хоч однієї монети – шукатимуть, поки не знайдуть. Один брикет запакованих копійок важить чотири кілограми, у ньому запаковані 2 тис. грн.

Держава замовила 140 мільйонів одногривневих монет і 145 мільйонів – двогривневих.

За рік обіцяють почати заміну 5-гривневих та 10-гривневих купюр. Тому гаманець є сенс замінити на ридикюль.

Читайте також:

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


*