Середа, 13 лютого 2019,04:49

У Зачернеччі селяни заблокували рух лісовозів (ФОТО)

26.02.2018 / Новини

Причиною такого радикального кроку стало масове, на думку місцевих жителів, вирізання лісу ДП «Любомльський лісгосп».

Селяни розповідають, що останнім часом деревину почали возити значно інтенсивніше — по 3-4 повних лісовози щодня, і це викликає занепокоєння і змушує засумніватися у законності таких дій.

Відтак, у понеділок, 26-го лютого люди просто у центрі села перекрили дорогу лісгоспівському транспорту і повідомили, що жодної машини не пропустять, доки не отримають чітких пояснень і не побачать конкретних дій.

До протестувальників долучилися депутати райради від місцевого виборчого округу Ірина Устимук та Іван Устимук. Поспілкуватися з місцевими жителями, вислухати їхню позицію й озвучити свої міркування прибув директор ДП «Любомльський лісгосп» Сергій Боярчук. А от сільського голови Галини Шиманюк, як і когось іншого із представників сільської влади, тут так і не побачили, попри те, що пікет відбувався за кілька десятків метрів від приміщення сільради.

«Не тільки масова вирубка лісу турбує селян, — коментує депутат райради Ірина Устимук. — По-перше важка техніка розбила дороги, які пролягають до людських паїв. Це зараз, поки мороз, земля тримається, а коли потепліє, буде непрохідне болото. По-друге – в нас проблема з дровами. Ліс вивозиться масово, а дров для простих людей немає. З місцевим лісником Вадимом Сидуном селяни не можуть знайти спільної мови».

Усі разом — активісти, депутати, представники лісгоспу вирушили безпосередньо на місце рубок, аби вивчити ситуацію на місці. Звинувачення щодо незаконності вирубування керівник лісівників відкинув одразу, запевнивши що ці роботи проводяться згідно планів та відповідної документації. До речі, пізніше він представив її «КОРДОНУ».

Варто також зазначити, що з лісовим фондом межують людські паї, які через те, що земля багато років не оброблялася, заросли і фактично перетворюються в ліс, і через це виникають непорозуміння з місцевим лісником. Відтак, учасники імпровізованого рейду безпосередньо на місці з’ясували, де розташовані межі.

«На територію, що належить до паїв, ми не претендуємо, це не наше — зазначив Сергій Боярчук, — Це питання слід з’ясовувати з сільським головою».

Разом з тим керівник лісгоспу визнав що техніка, яка належить очолюваному ним підприємству, розбила місцеві дороги і пообіцяв, щойно зійде сніг і підсохне земля, полагодити, підсипати і привести їх у нормальний стан.

«Щодо проблеми із забезпеченням людей дровами, то ми готові піти назустріч у цьому питанні, — каже Сергій Боярчук, — й отоварити їх за рахунок рубок догляду. Готуйте списки, будемо вирішувати».

Отож, обіцянок вистачає, а наскільки вони будуть втілені у життя, з’ясується згодом. В разі чого, у селян є перевірений спосіб — блокування.

13 Коментарів У Зачернеччі селяни заблокували рух лісовозів (ФОТО)

 1. Цей горе лисник Сидун дрова возить в ЛУКОВ своим зилом 5 раз в мисяць СВОИМ КЛИЕНТАМ ПО 4200ГРИВЕНЬа лисничий робить вигляд що все так и треба

 2. Щось тут різні дати наказ з 2014,17.12.2017 зовсім другою ручкою написано далі теж виправлення року і пеньок від дуба на фото а вказано вільху і березу а дуб де? Пахне напевно кріменалом

 3. Та за що мова вже Ірина Устимук в с.Біличі зібрала гроші на розширення ставка ….і не грошей ні Ірини не видно. То ще і в Зачернеччі розбереться

 4. Як злочинець Сидун поставить хороший могорич, то швидко спільна мова знаходиться

 5. Мафія дежлісгоспів на Волині діє на повний розмах і її можна зипинити лише із зброєю в руках.

 6. Зараз весь ліс на землях сільськоі ради виріжуть, а сільський голова як завжди нічого не знає…

 7. Зараз весь ліс на землях сільськоі ради виріжуть, а сільський голова як завжди нічого не знає і не робить…

  • Шановні, по всіх питаннях краще звертатись до районного депутата Ірини, бо голова не тільки лісу, а взагалі нічого не знає. Ще такого хаосу не було ніколи.

  • скільки лісу вже вивезли із земель сільської ради, самі жителі села, не для себе люди ріжуть, а на продаж і не один рік… навіть гілля не скинуть в одну кучу, не приберуть після себе… так цього ніхто стільки часу не бачить…і скільки ще це буде продовжуватись??? невже неможна знайти на них ніякий вплив…все нищать на своєму шляху…?????

 8. Як завжди сільська голавиха Шиманюк Г. П.на сходах селян нічого незнає, небачить й нечує,тьльки “тихо-тихо” ” хано-хано”

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


*