У Заболотті відкрили меморіальну дошку письменнику Василю Гею (ФОТО)

09.11.2018 / Новини

У п’ятницю, 9-го листопада, у Заболоттівській школі відбулося відкриття пам’ятної дошки уродженцю села, відомому волинському письменнику Василю Гею.

На урочистість зібралися учні місцевої школи, односельці та родичі майстра літературного слова, гості. Школярі та педагогічний колектив підготували зворушливу літературно-музичну композицію, під час якої декламували твори Василя Гея та виконували пісні на його слова.

Ми повинні пишатися видатним земляком, знати його творчість, зробити якомога більша для увічнення його пам’яті, адже людина живе доти, доки живе пам’ять про неї, — про це йшлося у виступах колишнього Заболоттівського сільського голови Василя Палія, педагога Валентини Задерей, яка свого часу очолювала місцеву школу, очільника Головненської ОТГ Микола Демедюк, вдови письменника Мирослави Гей, депутата райради Віктора Саця, який, власне і є ініціатором заходу.

Право урочисто відкрити меморіальну дошку учасники зібрання доручили першому заступнику голови облради Олександру Пирожику та голові Любомльської райради Миколі Сушику, а освятити — благочинному Любомльського району, настоятелю парафії Архистратига Михаїла отцю Віктору Возняку. Пам’ять письменника вшанували хвилиною мовчання.

ДОВІДКОВО:

Василь Гей народився 14 січня 1942 року в селі Заболоття Любомльського району. Після закінчення семирічки у рідному селі та десятирічки в селі Головно працював завідувачем сільської бібліотеки та клубу, вчителював, служив у війську.

Повернувшись після трирічної служби в армії, став працювати кореспондентом Любомльської районної газети. Звідти запрошений на роботу в обласну молодіжну газету до Луцька, де був кореспондентом, завідувачем відділу, керівником літературної студії “Лесин кадуб”.

Водночас навчався на редакторському факультеті Українського поліграфічного інституту імені Івана Федорова у Львові. У 1989-2006 роках очолював Волинську організацію Національної спілки письменників України. Поет, прозаїк, критик, публіцист. Лауреат літературної премії імені Андрія Головка, літературно-мистецької премії імені Агатангела Кримського та міжнародної премії імені Дмитра Нитченка.

Читайте також:

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


*