У Шацьку приватний підприємець судиться із селищною радою через продаж землі

20.12.2016 / Новини

У Шацьку приватний підприємець судиться із селищною радою, оскільки орган місцевого самоврядування не хоче продавати земельну ділянку, на якій розташовані будівлі того ж приватного підприємця.

Приватний підприємець Володимир Ковш має право власності на нерухоме майно у смт Шацьк. Проте воно знаходиться на земельній ділянці, площею 0,92 га, яка належить Шацькій селищній раді. Підприємець вже тривалий час бажає придбати землю, але цього зробити не вдається.

Щоб зробити все відповідно до чинного законодавства, селищна рада замовила експертно-грошову оцінку цієї земельної ділянки у приватній організації. Після цього Володимир Ковш сплатив 4 % від вартості землі у місцевий бюджет. За ці гроші селищна рада замовила звіт про вартість землі,  і згідно документації земля коштує близько 276 тисяч гривень.

Ще на сесії Шацької селищної ради у липні перед депутатами постало питання, чи затверджувати звіт про експертно-грошову оцінку і продати Ковшу землю, на якій розташовані його приватні будівлі. Цікаво, що земля під будівлями із 2004 року висіла ніби “в повітрі”, хоча Ковш, за його словами, сплачував земельний податок.

“Тяганина із землею триває уже з 2004 року. Усі будівлі – мої, але розташовані не на моїй землі. Кожного місяця я сплачую земельний податок, у мене – 9 офіційно працевлаштованих робітників, у 4-х з яких – діти до 1-го року. Крім того, я вчасно сплачую податки. А ще мене кожного року штрафують за те, що наша фірма є, але права власності на землю, на якій вона розташована – нема”, – аргументує Володимир Ковш.

Голова селищної ради Сергій Віннічук ще під час засідання сесії запропонував надіслати звіт на державну безкоштовну експертизу. Депутати підтримали це рішення, проте дехто з депутатів запропонував продати підприємцеві цю землю, оскільки він користується нею уже досить тривалий час – 13 років. Проте цього не сталось.

Зазначимо, що перед липневою сесією засідала земельна комісія, яка ніяких грубих порушень або недоліків не знайшла. Як розповів підприємець, він має копію протоколу засідання постійної комісії, яка навела аргументи, що експертна оцінка й справді не відповідає нормам. Рішення – звіт не затверджувати, землю не продавати.

Вже на сесії у серпні депутати змінюють своє рішення про відмову у затвердженні звіту. За словами Володимира Ковша, який має на руках чимало документів, після засідання сесії до голови селищної ради Сергія Віннічука надходить лист від фірми із проханням повернути той самий звіт на доопрацювання.

Після цього ціна земльної ділянки зростає на понад 500 тисяч гривень. Як каже Володимир Ковш, він не збирається сплачувати таку суму.

Зараз приватний підприємець має на меті судитись до кінця і відверто зізнається, що буде доводити вину високопосадовців у підробці документів. А за це, як відомо, наступає кримінальна відповідальність. До того ж, вже Володимир Ковш написав відповідні заяви у поліцію, прокуратуру та Службу безпеки України. Нині ж триває судовий процес.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


*