Неділя, 18 серпня 2019

У Шацькому районі розпочинаються Європейські дні добросусідства

09.08.2018 / Новини

З четверга (9 серпня) до неділі (12 серпня) працюватиме тимчасовий пункт перетину кордону Адамчуки-Збереже на річці Буг.

У четвер, 9 серпня, починаються Європейські дні добросусідства. Між Польщею та Україною відкриють тимчасовий пункт перетину кордону Збереже-Адамчуки на річці Буг, для пішохідного та велосипедного руху.

Про це пише Польське радіо.

У планах – цикл культурних та спортивних заходів за участю жителів прикордонних територій, які нащодень розділені державним кордоном. Ідея Європейських днів добросусідства — наблизити ці громади, поляків та українців, а також розвивати транскордонне співробітництво органів місцевого самоврядування. Серед цілей проведення цього заходу — просування ініціативи встановлення постійного пункту пропуску Збереже-Адамчуки.

Як повідомив влодавський староста Анджей Романчук, перехід у цьому місці при нагоді Днів добросусідства має багатьох прихильників. Наприклад, під час минулорічних заходів протягом п’яти днів можливістю перейти на другий бік кордону скористалися понад 43 тис. осіб. За його словами, постійний пункт пропуску міг би принести економічне пожвавлення і вплинути на розвиток туризму, позаяк з обох боків кордону є привабливі місця відпочинку.

“Зараз у Влодавському повіті безробіття сягає 17 %. Такий постійний пункт перетину кордону з Україною означав би шанс на розвиток, економічну співпрацю, і збільшив би туристичний рух”, — сказав Анджей Романчук.

Планам будівництва прикордонного пункту пропуску буде присвячена конференція під назвою “Наше Полісся — наш Буг”, що відбудеться у четвер у Влодаві. У зустрічі візьмуть участь, зокрема, представники самоврядної влади з Польщі та України.

У програмі Європейських днів добросусідства — сплави на каяках річкою Буг (за маршрутом Воля Угруська — Збереже і Збереже — Волчини). Заплановані теж велозмагання на трасі Збереже — Світязь — Збереже. Крім того, у на Бугу у селі Битинь відбудуться змагання з рибальства. Стартує також 8-й транскордонний забіг Збереже — Світязь — Збереже. На додаток, у Світязі в Україні пройде біговий фестиваль “Sunrise Svitaz”.

У неділю у Волі-Угруській відбудуться Надбужанський ярмарок та фестиваль, під час якого виступлять польські та українські фольклорні колективи. Ярмарок проведуть також з українського боку — в Адамчуках.

Читайте також:

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


*