У селах на Любомльщині люди зароблятимуть на правильному вивозі сміття

05.01.2017 / Без категорії

У Руді та Хворостові завдяки фінансуванню з Німеччини встановлюють баки для роздільного збору сміття. Окрім забезпечення належного рівня екології в населених пунктах, місцеві жителі ще й зможуть заробити на цьому.

На початку осені минулого року одна з активісток села Руда Тетяна Горайчук взяла участь у міжнародному гранті. Її проект щодо роздільного збору сміття став одним із переможних. Тож фінансування його реалізації на території Хворостівської сільради, в яку входить Руда, взяла на себе німецька організація.

На Святого Миколая в згадані села вже були доставлені спеціальні сітки та урни. Наразі розробляють демонстративні наклейки на них, що підказуватимуть сельчанам як правильно сортувати відходи.

«У нас всі звикли палити непотріб чи викидати в хащі, меліоративні канави та інші водойми. Ніхто не задумується, наскільки в такий спосіб забруднюється навколишнє середовище. Після чого від звичайного купання влітку на шкірі може з’явитися висипка», – пояснює Тетяна Горайчук.

Жінка каже, що якщо була можливість безкоштовно отримати всі засоби для належного збору сміття за європейськими стандартами, то чому б не використати такий шанс.

Місця для збору відходів облаштують у центрі села (біля магазину) в Руді та на території школи в Хворостові. Там будуть окремі баки для поліетилену, пластику, битого скла, паперу. Планують накопичувати й використані батарейки.

Сміття вивозитиме підприємець, який уклав відповідний договір про це з власником магазину в Руді (котрий в свою чергу слідкуватиме за порядком збору непотрібних речей біля свого закладу) та з дирекцією школи в Хворостові.

Більше того, за кожен кілограм належно відсортованих відходів підприємець, хай і незначну суму (2-3 грн), сплачуватиме гроші.

«За певний період можна назбирати трохи коштів, які сільська громада матиме нагоду витратити на подарунки дітям до якогось свята, придбання чогось у місця загального користування та інше», – зазначає активістка.

«Якщо в якихось сільрадах зацікавилися впровадженням подібної екологічної системи, то представники громадської організації «Новий час с. Руда» зможуть допомогти у написанні подібних проектів», – додала наостанок Горайчук.

Читайте також:

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


*


Warning: file_put_contents() [function.file-put-contents]: Only 0 of 39792 bytes written, possibly out of free disk space in /var/www/kordonua/data/www/kordon.in.ua/wp-content/advanced-cache.php on line 956

Fatal error: Exception thrown without a stack frame in Unknown on line 0