У Нацгвардії пояснили, чому ЗСУ пішли з Сєвєродонецька

25.06.2022 / Новини

Українських військових відвели з Сєвєродонецька, щоб зберегти життя захисників, закріпитися у безпечніших районах і підготуватися до ефективного контрнаступу.

Про це розповів пресофіцер Бригади швидкого реагування Національної гвардії України Харитон Старський, повідомляє  Українська правда.

«Сенс відведення полягає в тому, щоб зберегти життя наших солдатів, які зараз відповідають за оборону цього міста. Ситуація в Сєвєродонецьку нагадує ситуацію в Рубіжному, яке практично було стерте з лиця землі російськими бомбами і російськими снарядами, і утримувати його, при тому, що воно знищене більше, ніж на 90%, насправді немає великого сенсу.

Бо, по-перше, це загроза для життя наших військовослужбовців, які не мають, де закріпитися, і, по-друге, якщо ми відійдемо на більш укріплені позиції в тому ж самому Лисичанську, який має і більше стратегічне значення з військової точки зору, то в подальшому ми зможемо розвинути і більш ефективний контрнаступ, тому що росіяни, які будуть утримувати Сєвєродонецьк, будуть перебувати у тій самій ситуації, в якій перебували ми», – зазначив Харитон Старський.

Зі слів Старского, операція з відходу тривала кілька днів. Про неї стало відомо 24-го червня, бо інформація з фронту надходить трохи з запізненням з метою безпеки.

Військовий також розповів, як воюють росіяни. З його слів, окупанти проти української армії спершу кидають слабо підготовлені мобілізовані сили з тимчасово окупованих Донецької і Луганської областей. Ці солдати практично не підготовлені і не екіпіровані, тому їх дуже багато гине. Старський відзначив, що таким чином Росія фактично знищує чоловіче населення окупованих територій.  

У самих росіян, зі слів пресофіцера, є військовий вишкіл. Але їхня особливість полягає у тому, що вони все роблять відповідно «до книги» – до їхніх статутів, які не змінювалися з 40-х років.

Старський зазначив, що в цьому для українських військових є плюси і мінуси. Серед полюсів він назвав те, що дії росіян, які роблять все відповідно до військової науки, часто передбачувані. Захисники ж у цьому плані більш вигадливі.

Читайте також:

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


*