Неділя, 10 березня 2019,11:15

У Любомлі знову продають скраплений газ (ФОТО)

13.06.2018 / Новини

Проблема із забезпеченням жителів Любомльщини цим енергоресурсом, схоже, потроху вирішується.

Нагадаємо, його постачання припинилося ще у березні через те, що не був проведений аукціон. Водночас для багатьох жителів району, який, до слова не газифікований, це стало неабиякою проблемою, адже для приготування їжі вони користувалися саме “балонним” газом. Попри законодавчу заборону, високий ризик і вартість, люди змушені заповнювати ці балони на автозаправках, адже іншого виходу у них просто не лишалося.

Понад те, у Любомлі почала ширитися інформація про закриття газової контори. Реакція і людей, і обраних ними депутатів не забарилася. З проханням зарадити проблемі до обласної ради й адміністрації зверталися районні обранці.

Місцева газета “Наше життя” опублікувала відкритий лист групи жителів міста до голови облдержадміністрації Олександра Савченка, присвячений цій темі. До вищестоящих органів зверталася з цього приводу й райдержадміністрація.

Справа набула розголосу й на вищому рівні, адже йдеться далеко не про локальний рівень: тільки на Волині скрапленим газом у балонах користуються майже 90 тисяч осіб не лише з Любомльського, а й Старовижівського, Шацького та Ратнівського районів. У масштабах країни цей показник ще вищий. Про це, зокрема, йшлося під час нещодавнього брифінгу, на якому народний депутат Ігор Гузь разом з представниками Любомльської ОТГ звернувся до керівництва уряду з проханням допомогти вирішити проблемне питання.

Цього тижня ситуація зрушила з місця. У листах, адресованих народному депутату та обласній владі Волинська регіональна компанія “Волиньгаз” повідомила, що ДП “Івано-Франківськ-Пропан” взяло участь у спецаукціоні та придбало 460 тонн скрапленого газу для забезпечення потреб побутових споживачів Західного регіону, в тому числі Волинської області.

У середу, 13 червня, в Любомлі почали реалізовувати газ у балонах. За словами майстра Любомльської дільниці скрапленого газу Сергія Миронюка, зараз на роботу повернулися четверо працівників, які нещодавно були скорочені, відтак колектив газовиків, який обслуговує Любомльський і Шацький райони, складається з 9 осіб.

“Ажіотаж неабиякий, — коментує Сергій Миронюк. — Сьогодні тільки протягом першої години роботи було реалізовано близько півсотні балонів. Вартість одного — 315 гривень”.

Загалом до Любомля було завезено 17 тонн газу — це близько 850 балонів. Газовики розповідають, що зазвичай таких об’ємів вистачає приблизно на два тижні. З огляду ж на підвищений попит та ажіотаж, газ, очевидно, розкуплять набагато раніше. Чи будуть подальші поставки — залежить від того, наскільки своєчасно проводитимуться аукціони.

Читайте також:

5 Коментарів У Любомлі знову продають скраплений газ (ФОТО)

  1. Ті балони на половину з газоліном і згоряють дуже швидко. Вигідніше і відповідно дешевше заправитись на газовій заправці, бо тоді газу вистачає на 2.5-3 рази довше.

  2. Шацький правильно каже. Я зважив куплений там балон і він був на 9 кг легший ніж балон в який заправив 30л на заправці. І горить він теж набагато краще, робили експеримент з літрою води.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


*