У Любомлі говорили про весняний призов на строкову службу

07.03.2018 / Новини

5-го березня, в районній державній адміністрації відбувся брифінг військового комісара Любомльського об’єднаного районного військового комісаріату, підполковника Романа Гузя, щодо призову громадян на строкову військову службу навесні 2018 року.

Про це інформує сайт Любомльської РДА.

У роботі брифінгу взяли участь: представники районної призовної комісії, на чолі із головою комісії – Віктором Фельмецгером, голови об’єднаних територіальних громад, особи відповідальні за військовий облік та представники засобів масової інформації.

Військовий комісар зазначив, що з 1-го березня 2018 року набрав чинності пункт 1 статті 3 Указу Президента України “Про звільнення в запас військовослужбовців строкової служби, строки проведення чергових призовів та чергові призови громадян України на строкову військову службу” у квітні – травні 2018 року.

Призову на строкову військову службу (виклику на призовні комісії) підлягають громадян України чоловічої статі, яким до дня відправлення у військові частини виповнилося 20 років, та старших осіб, які не досягли 27-річного віку.

Розподіл та призначення призовників здійснюється пропорційно із урахуванням потреби і наявності призовних ресурсів, як для Збройних Сил України так і для інших військових формувань.

Призвані військовослужбовці строкової військової служби до участі в АТО не залучаються.

Після проходження призовником медичного огляду лікар – член призовної комісії перевіряє якість записів і висновків лікарів про придатність призовника до військової служби та обґрунтованість установлених діагнозів.

Які категорії громадян не підлягають призову та які довідки та документи для цього потрібні, – питання, що виникли у присутніх:

  • Призову на строкову в/службу не підлягають громадяни України, які за рішенням районної (міської) призовної комісії відповідно до цього Закону отримають відстрочки.
  • за сімейними обставинами (непрацездатні батьки, неповнолітні брати або сестри, дитину до 3-х років, двох і більше дітей, вагітну дружину);
  • за станом здоров’я (до одного року, які визнані тимчасово непридатними до військової служби);
  • для здобуття освіти (в усіх навчальних закладах з денною формою навчання, крім загальноосвітніх та ПТУ – до 21 року, в інтернатурі, аспірантурі, докторантурі з відривом або без відриву);
  • для продовження професійної діяльності (педагогічні з вищою освітою та медичні працівники у сільській місцевості за умови повного навантаження, зареєстровані священнослужителі, сільські, селищні, міські голови, кандидати (доктори) наук, які працюють за цим напрямком, резервісти, працівники органів внутрішніх справ).

Є також категорія громадян, які взагалі звільняються від призову:

  • за станом здоров’я визнані непридатними до військової служби;
  • виконали обов’язки служби у резерві (протягом 1 та 2 контрактів);
  • батько або мати, рідний брат або сестра яких загинули, померли або стали інвалідами під час проходження військової служби або зборів;
  • до набуття громадянства України пройшли військову службу в інших державах;
  • були засуджені до позбавлення (обмеження) волі;
  • після закінчення ВНЗ присвоєно військове (спеціальне) офіцерське звання.

Право на одержання призовниками відстрочки від призову повинно бути підтверджено відповідними документами, які подаються призовниками до військового комісаріату.

  • письмова заява призовника;
  • довідка про склад сім’ї (форма-3);
  • копії паспортів, свідоцтв про одруження, свідоцтв про народження дітей;
  • документи, якими достовірно установлено, що на утриманні призовника перебувають особи;
  • медичні документи за підписом головного лікаря лікувально-профілактичного закладу, скріплені печаткою (про вагітність дружини).

Призовники, яким надана відстрочка, зобов’язані щороку

до 1 жовтня подавати військовим комісаріатам документи, що підтверджують їх право на відстрочку.

Про соціальні гарантії, на які може розраховувати призовник доповів Роман Гузь на завершення брифінгу.

Керівництвом держави, Урядом та Збройних Сил забезпечено належні умови для призваних на строкову військову службу громадян України, зокрема:

при призові їм виплачується грошова допомогау розмірі двох прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня календарного року (у 2018 році це – 3,5 тис. гривень).

Також, держава забезпечує соціальну та професійну адаптацію військовослужбовців строкової військової служби, які до призову на строкову військову службу не були працевлаштовані.

Читайте також:

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


*