Середа, 16 січня 2019,18:57

Слідство щодо земельних питань в Згоранах та Ладині триває, – очільник прокуратури

09.10.2017 / Новини, Статті

Керівник Ковельської місцевої прокуратури Олександр Бабенков 5-го жовтня прозвітував перед депутатами райради про проведену роботу на території Любомльщини. Він, зокрема, зазначив, що слідство щодо самовільного захоплення ділянок в Ладині та дерибану земель в Згоранах триває.

Як повідомив очільник місцевої прокуратури, впродовж року активно проводились заходи, щоб стабілізувати криміногенну ситуацію в районі. Ряд проваджень розслідувано та направлено до суду.

“Нам вдалося досягти того, що рівень злочинності по району впав на 30 %. Всі знають, що то був рік грабежів та розбоїв. Тепер більш-менш ситуація заспокоїлася, злочинні угрупування, що діяли в Любомлі та Шацьку, були розкриті. Серед правоохоронних органів, які доклали до цього зусиль, чималу лепту приклали й прокурори. Наразі по цьому проводяться досудові розслідування. Деякі провадження вже в суді розглядаються”, – пояснив він.

Лише за перше півріччя поточного року було розпочато 303 кримінальних провадження.

У ході перевірок додержання законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах та при застосуванні заходів, пов’язаних з обмеженням особистої свободи громадян, особлива увага зверталась на дотримання вимог закону прикордонниками, митниками та поліцейськими. Любомльським відділом Ковельської місцевої прокуратури внесено 10 вказівок про проведення перевірок щодо усунення порушень у цьому напрямі: 4- начальнику Любомльського відділу поліції,  одну – начальнику Шацького відділення поліції, 4 – начальнику Луцького прикордонного загону, одну – начальнику Волинської митниці ДФС. Вказані документи прокурорського реагуванння розглянуто та задоволено, до відповідальності притягнуто 12 осіб.

Недоліки в роботі прокуратури цьогоріч пов’язують з кадровими змінами: оперативних працівників скоротили вдвічі.

Депутати поцікавилися в доповідача, на якому етапі перебуває справа щодо дерибану землі біля озера в Згоранах. 

Нагадаємо, селянам пообіцяли туристичний комплекс, робочі місця та гроші в бюджет сільради за те, що погодять будівництво на землях ландшафтного заказника. У серпні 2016 року на земельних торгах, які проводило Головне управління Держгеокадастру у Волинській області, тендер на оренду ділянки виграла громадянка Вовк, яка створила кооператив «Заозерне». А вже у лютому цього року жителі населеного пункту знайшли в інтернеті оголошення про продаж землі на території, де було заплановано зведення рекреаційного об’єкта.

Детальніше ЧИТАЙТЕ ТУТ: Жителі Згоран повстали проти земельного свавілля

“Якщо ви не є стороною провадження, то можу лише сказати, що допитуються свідки й проводиться розслідування. Жодного рішення на цей час ще не прийнято. Однак самі наслідки так і не настали. Так, у нас є ці оголошення про продаж ділянок з інтернету, але реалізації цього насправді ще не було. Це більше схоже на шахрайство, адже як можна реалізувати землю, яка тобі не належить? Ніхто б цього ніде не погодив. Вибачте, це поки все, що можу вам сказати”, – відповів Бабенков.

Щодо земельних ділянок у Ладині, які, за словами окремих місцевих жителів, були рейдерськи захоплені,  то слідство, як зазначив очільник прокуратури, тут також ще триває.

Нагадаємо, одне з господарських товариств самовільно зайняло та засіяло соєю 70 га землі запасу та резерву сільськогосподарського призначення за межами населених пунктів Ладинської сільської ради Любомльського району, чим завдало шкоди державі на суму близько 100 тис. грн.

Оскільки Головне управління Держгеокадастру у Волинській області не вжило заходів задля усунення порушень, на захист інтересів держави стала прокуратура. У суді прокурори вимагатимуть звільнення самовільно зайнятих земель та відшкодування державі завданої підприємством шкоди.

2 Коментарів Слідство щодо земельних питань в Згоранах та Ладині триває, – очільник прокуратури

  1. А сам прокурор Бабенков теж має купу гріхів , як і родина його,аналогічних піднятими депутатами. Не зроблять вони нічого для людей, бо це банда пороха, всюди свій інтерес перший.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


*