Четвер, 17 січня 2019,13:42

Що відбувається з організмом, якщо спати понад 8 годин

09.02.2018 / Новини

Вчені прийшли до несподіваних висновків щодо кількості необхідних годин для нічного сну після проведеного масштабного дослідження, в якому брали участь люди різної вікової категорії.

Як з’ясували дослідники, чим більше людина спить, тим гірше вона себе почуває наступного дня. На їхню думку, семи годин людині в будь-якому віці цілком достатньо для того, щоб виспатися, відновити сили, розслабитися і дати відпочити нервовій системі.

Вчені попросили всіх учасників дослідження заповнювати щоденник, в якому вони вказували кількість часу, витраченого на нічний сон, а також описували своє самопочуття з самого ранку і протягом усього дня.

І ось, до яких наслідків призвів 8-10 годинний нічний відпочинок:

  • часті головні болі;
  • погіршення пам’яті;
  • неможливість сконцентруватися на будь-якої задачі;
  • підвищена роздратованість;
  • сонливість;
  • відчуття розбитості;
  • зниження працездатності в цілому.

У добровольців, які спали ночами не більше 8, але і не менше 7 годин, подібних порушень не спостерігалося і їх рівень продуктивності був набагато вищий, ніж у тих, хто обожнює якомога довше ніжиться в ліжку.

Також, дослідникам вдалося виявити взаємозв’язок між надлишком сну і фігурою людини. Як виявилося, у людей, які сплять понад 8 годин на добу, є зайва вага, ще частіше – ожиріння.

Річ у тім, що у “соньків” уповільнений обмін речовин, а тому позбутися зайвих кілограмів їм не так просто, та й апетит у них занадто підвищений.

Згодом любов до “поспати довше” може стати трампліном для розвитку цукрового діабету, захворювань серця і судин, депресії та інших болячок.

Вчені рекомендують завжди спати по 7-8 годин, незалежно від того, робочий день у вас попереду чи вихідний.

Джерело: Med2

Читайте також:

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


*