Небанальні місця Львова, що вас здивують (ФОТО)

05.05.2018 / Новини

Про площу Ринок, кав’ярні та Високий замок у Львові чули, напевно, навіть ті, хто тут ні разу й не був.

Львів – це кав’ярні, вузенькі вулички, захоплива архітектура та неочікувані страви й наливки. Сюди варто їхати хоча би тому, що такого атмосферного міста в Україні більше нема, бо тут кожен будинок, квартал, провулок дихають історією. Вони зберігають пам’ять про те, що відбулося багато століть тому. Це і створює неповторний шарм, яким зачаровуються туристи.

Місто Лева – неповторне і якщо ви сюди приїдете хоч раз – то обов’язково захочете повернутися, інформує 24 канал.

Площа Ринок

Звісно, ми не можемо оминути увагою популярні туристичні місця у Львові, тож почнемо саме з них. Площа Ринок – найвідоміша площа міста, яка розташована в самісінькому центрі. Від неї розходяться вулички, які всіяні різноманітними тематичними кафе та ресторанами. Тут же можна часто почути вуличних музикантів.

Де знайти: площа Ринок розташована в центрі міста.

Ратуша

Прекрасне місце для того, щоб оглянути центральну частину міста з висоти. Львівська ратуша найвища в Україні, її висота – 65 метрів. Тож з неї добре оглядається місто.

Де знайти: площа Ринок, 1.

Італійський дворик

Затишна місцина у самому серці міста Лева. Тут можна відпочити від гамірних вулиць, наповнених туристами. Ще у 16 столітті, коли зводили дворик, власники намагалися облаштувати його так, щоб цей куточок став місцем відпочинку. Нині Італійський дворик часто приймає гостей. Тут працює кав’ярня, а також часто лунають джазові та класичні концерти.

Кращого місця для романтичної фотосесії і не вигадаєш!

Де знайти: площа Ринок, 6.

Високий замок

Бути у Львові і не піднятися на Високий замок – це як у Києві не побачити Хрещатик. Це найвища точка міста Лева, висота гори – 413 метрів. Колись на ній височів замок. Забудовувати гору почали ще у 13 столітті. Коли замок розбудували і його стало добре помітно з навколишніх територій, то гору почали називати Замковою, або “Високим замком”.

У 17 столітті через Львів пройшли шведські війська, які штурмували твердиню. Відтоді замок почав руйнуватися. І, на жаль, століття за століттям до його збереження ніхто не докладався. Камінням з гори мостили вулиці Львова, розбирали оборонні споруди, щоб будувати у місті кам’яниці. Нині із замкових укріплень залишилася невеличка стіна. А Замкова гора стала одним із найулюбленіших оглядових майданчиків для львів’ян та гостей міста. І це не дивно, адже вид з гори – дійсно неймовірний.

Львівська опера

Опера є однією з найбільш архітектурно виразних пам’яток Львова. Її витончене спорудження дивує жителів і гостей міста неймовірною розкішшю і досконалістю. Тут часто проходять оперети, опери та інші прем’єри.

Де знайти: проспект Свободи, 1.

Пам’ятник сажотрусу

Цей пам’ятник розташувався досить високо – він розміщений на даху кав’ярні “Дім легенд” на Староєврейській вулиці.

Поруч із ним “припаркувалася” автівка. Уявіть собі, на сьомому поверсі! Як її вдалося туди завезти, не відомо. Але виглядає авто на тлі панорами міста вражаюче.

Де погуляти у Львові: куди варто піти

Це авто приваблює до себе ще й фанатів книг про магічний всесвіт Гаррі Поттера, бо дуже вже вона нагадує автомобіль з фільмів про чарівника!

Де погуляти у Львові: куди варто піти

Де знайти: Староєврейська, 48.

Личаківське кладовище

Зазвичай, кладовища – це не місце для туристів, але це не про Львів. Личаківський цвинтар – не просто місце для поховання, а історико-культурний музей-заповідник. Надгробні скульптури – справжні витвори мистецтва.

Найстаріші поховання на Личаківському кладовищі датуються кінцем 18 століття. Здебільшого тут ховали відомих людей. Тут похований польський письменник Артур Гротт та його кохана баронеса Ванда Монне. Також на львівському цвинтарі знайшли свій спочинок Іван Франко, Соломія Крушельницька, Маркіян Шашкевич.

Де знайти: Мечникова, 33.

Нетуристичні місця Львова

Справжній Львів відкриється, тільки якщо вирватися із замкнутого кола будівель, що примикають до площі Ринок, загубитися серед кривих вуличок Старого міста, не боячись заглядати у дворики й подвір’ячка.

Погуляти біля розкішних вілл

Трамвай № 2 віднесе вас з галасливого центру в тишу старовинних околиць, де серед розкішних вілл настане прозріння: місто може бути тихим.

Вулиця Генерала Чупринки тягнеться від костелу св. Марії Магдалини (нині Будинок органної та камерної музики) до Академіка Рудницького. По ній зовсім не гуляють туристи, напевно, тому вона досі зберегла дух часу і не обзавелась десятками ресторанів і кафе. Колись цей район називався Кастелівка, і його близькість до центру підштовхнула до будівництва нових будинків в кінці XIX століття.

Де погуляти у Львові: куди варто піти
Вулиця Генерала Чупринки

Невгамовна фантазія архітекторів щедро вихлюпнулася на цю вулицю у вигляді безлічі вілл і особняків, побудованих для тодішньої львівської еліти та інтелігенції.

Одна з найбільш примітних будівель – будинок-замок на Генерала Чупринки під номером 50-52. Цікаво те, що особняк і зараз використовується за призначенням – в його квартирах живуть звичайні люди.

Де погуляти у Львові: куди варто піти

Пластиліновий будинок

Творіння сучасних дизайнерів “пластиліновий будинок” нагадує творіння Гауді. Розташований будинок на вулиці Цетнерівка, 16, що недалеко від Личаківського парку. Господарю у спадок дістався абсолютно непримітний особняк, який він віддав на оновлення місцевому архітектору Миколі Сенику. І тепер будівля виглядає абсолютно нереалістично на тлі звичайних польських особняків, і шкода, що про нього мало хто знає.

Де знайти: Цетнерівка, 16.

Університет безпеки життєдіяльності

Львівські університети загалом незаслужено позбавлені уваги туриста. Велична будівля Львівського університету безпеки життєдіяльності схожа на замок, і вона нічим не поступається Чернівецькому університету, який є головною туристичною візитівкою столиці Буковини.

Споруду в середині ХІХ століття зводив той самий архітектор, що й будівлю австрійського парламенту та віденського арсеналу. Тут розміщувався Будинок для інвалідів Галичини, скалічених у війнах. Головний недолік університету як об’єкту для туристів – він працює у закритому режимі, оскільки підпорядковується Держслужбі з надзвичайних ситуацій.

Де погуляти у Львові: куди варто піти
Каплиця при університеті

Але потрапити сюди можна! У неділю є можливість пройти на територію університету, адже тут розташована каплиця, де проводять богослужання. І якщо ви скажете, що йдете саме з такою метою – вас обов’язково пустять.

Де знайти: Клепарівська, 35.

Львівські парки

Парки у Львові – це справжня гордість міста, адже їх дуже багато і всі вони неймовірно красиві. Стрийський парк може здивувати своєю садовою архітектурою, парк “Знесіння” (колишній Цісарський ліс або Кайзервальд) починається з гори Лева і впирається у знаменитий Шевченківський гай – етнокомплекс просто неба, де проводять різноманітні свята та гуляння.

Взимку тут добре бродити по засніжених алеях, а влітку – влаштовувати пікніки на пагорбах, з яких відкривається чудовий краєвид на бляшані й черепичні дахи Старого міста.

Де погуляти у Львові: куди варто піти
Парк “Знесіння”

Зовсім невідомий туристам парк – Погулянка. Круті яри, вкриті масивними буками, спускаються з пагорбів вулиці Пасічної. Кращого місця, щоб відпочити від галасливого міста й не вигадаєш.

Де погуляти у Львові: куди варто піти
Парк Погулянка

Оглядові майданчики

Не побачивши місто з висоти, неможливо по-справжньому оцінити його масштаби. У Львові просто необхідно піднятися якомога вище і насолодитися красою флюгерів і дахів.

Ратушна вежа і Високий замок, з яких відкривається краєвид на місто, – занадто банальні, адже у Львові є маса нестандартних місць, звідки місто видно зі свіжого ракурсу.

По-перше, це церква Святих Ольги і Єлизавети, що на розі вул. Городоцька та Степана Бандери. За зовсім невелику суму з оглядового майданчика відкривається абсолютно нестандартний краєвид.

По-друге, альтернатива Високому замку – Лиса гора. З неї, на відміну від розкрученого серед туристів Високого замку, розстеляється фантастична панорама Старого міста, але при цьому абсолютно не заважають дерева. По-третє, можна сходити на оглядовий майданчик Цитаделі.

Де погуляти у Львові: куди варто піти

Двір загублених іграшок

У цьому незвичайному дворі зберігаються ляльки, плюшеві ведмеді, брязкальця, садові гноми, пластмасові Карлсони та інші іграшки. Антураж створює містичну атмосферу. За словами місцевих жителів, виставлена на загальний огляд колекція належить одному з мешканців. Про існування цього двору знають навіть не всі львів’яни.

Де знайти: вул. Князя Лева, 3.

Галерея просто неба

Один з найновіших арт-просторів розташований у центрі, у дворі біля площі Ринок. “Щось цікаве” – це єдина галерея під відкритим небом у Львові. Тут можуть виставляти свої роботи молоді художники, експозиції часто змінюються. Крім виставок, у “Щось цікаве” проводять майстер-класи та акустичні концерти. Тут також є лавка з виробами ручної роботи і однойменна кав’ярня.

Де знайти: площа Ринок, 13.

Вулиця з кількома назвами

Починаючи з 2006 року у Львові відбувається фестиваль “КіноЛев”. У фестивалю з’явилася своя традиція – до офіційної назви Архівної вулиці стали щорічно додавати ім’я того, кому присвячений черговий фестиваль. Тепер вулиця, крім основної, має ще багато назв: Бергмана, Фелліні, Трюффо, Іллєнка та Параджанова. Відповідні таблички вішають на одній із будівель короткої Архівної вулиці.

Де знайти: вул. Архівна (між вулицями Братів Рогатинців та Валовою)

Звісно, це далеко не всі місця у Львові, які варто відвідати і побачити. Бо кожна вулиця міста Лева береже в собі багато таємниць та несподіваних архітектурних творінь – ми лише спробувати показати вам частину з них.

Читайте також:

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


*