На «Ягодині» – черга з близько двох сотень вантажівок

19.03.2016 / Новини

Перед міжнародним автомобільним пунктом пропуску «Ягодин» відмічається велике накопичення вантажних автомобілів. Про це інформує помічник начальника Луцького прикордонного загону Олег Личковський.

За станом на 12 годину 19.03.2016 року в черзі перебувають 210 вантажівок (вчора їх кількість станом на 08 годину ранку становила 130 вантажівок). Фіксується подальший під’їзд вантажних транспортних засобів для оформлення на виїзд із України. Взагалі технологія пункту пропуску «Ягодин» передбає оформлення вантажних автомобілів –250 транспортних засобів за добу на виїзд, а фактично оформлюється до 600.

Утворення черг вантажного транспорту перед вихідними днями характерно для цього пункту пропуску з наступних причин: першою чергою економічних: найкоротший шлях переміщення вантажів в Європу, при цьому суттєва економія паливо-мастильних матеріалів; на цьому напрямку створено оптимальні умови для водіїв-далекобійників (стоянки, місця відпочинку); специфіка технологічних принципів переміщення товарів, які ґрунтуються на мінімізації сплати різного роду тарифів, а саме: виїзд із України з товаром або без у п’ятницю, суботу, неділю; вивантаження/завантаження товарів в Європі в місці призначення у понеділок, вівторок, середу, четвер; відповідне повернення в Україну у п’ятницю, суботу, неділю.

Друга причина – технічна: на дорогах ЄС обмежений рух великовантажних автомобілів у вихідні дні; видача значної кількості дозволів на організацію вантажоперевезень в період вихідних днів з Асоціація міжнародних автомобільних перевезень (до 200 на вихідні дні); невідповідність наявної інфраструктури існуючих пунктів пропуску «Ягодин – Дорохуськ» реальному вантажо- та пасажиропотоку.

Джерело

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


*