Вівторок, 25 червня 2019

На календарі 11 вересня: “Іван Пісний прийшов, літо красне відвів”

11.09.2018 / Новини

Сьогодні Сонце зійде о 6.27, зайде о 19.21. Тривалість дня — 12 год. 54  хв.

Новий Місяць 9 вересня, схід — 8.12, захід — 20.31.

* * *

Іменинники: Іван, Олександр, Аркадій, Петро.

* * *

11 вересня в історії України

1864 — народився Павло Грабовський, український поет і революціонер.

1943 — створено Державний український хор імені Григорія Верьовки.

1993 — у Києві відкрито пам’ятний знак жертвам Голодомору 1932-1933 років.

1994 — президент Криму Юрій Мєшков спробував здійснити в АРК державний переворот, видавши укази про розпуск усіх рад, проведення референдуму про довіру Верховній Раді Криму та покладання всієї повноти влади на себе. Переворот не вдався. Соціологічні опитування показали, що кількість розчарованих у політиці Мєшкова в ці дні зросла вдвічі. Невдовзі відбулася відставка уряду АРК, і президент Криму позбувся останніх владних повноважень.

* * *

Про це писав “Кордон” рік тому

Правоохоронці мають оцінити дії волинського Держгеокадастру у Згоранах

Один із основних законів, підтримка якого є надважливою в рамках децентралізації — про розпорядження землями громад поза межами населених пунктів, — досі не прийнято. Про це повідомили на прес-конференції «Земельний дерибан: неконтрольований Держгеокадастр чи прогалини в законі» сьогодні. Зокрема, під час прес-конференції презентували відео цього проекту про розпродання земель на території Волинського природно-заповідного фонду — у селі Згорани.

* * *

Погода 11 вересня

На сьогодні синоптики прогнозують мінливу хмарність, переважно без опадів, вітер північно-західний, 5-10 м/с, температура повітря +22…+24. Вночі — мінлива хмарність, переважно без опадів, вітер північно-західний, 38м/с, +12…+14 за Цельсієм.

* * *

Народний прогноз погоди

11 вересня відзначається свято Усікновення голови пророка Предтечі і Хрестителя Господнього Івана. День 11 вересня завершує літо: “Іван Пісний прийшов, літо красне відвів”. Цього дня наші пращури слідкували за журавлями: якщо з Івана Пісного журавлі полетіли на південь, то осінь буде короткою, а зима – ранньою.

Читайте також:

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


*