Вівторок, 25 лютого 2020

Між Польщею та Україною зменшився товарообіг через призупинення малого прикордонного руху

18.07.2016 / Новини

Після тимчасової зупинки дії малого прикордонного руху помітно зменшилися черги на кордоні.

Менші черги на українсько-польському кордоні, однак і відчутне падіння товарообігу у прикордонній торгівлі – це результат призупинення на місяць дії угоди про місцевий (малий) прикордонний рух між Польщею та Україною.

Про це інформує Польське радіо.

Нагадаємо, тимчасові зміни пов’язані з посиленням безпеки під час проведення саміту НАТО у Варшаві, що завершився минулої суботи, а також майбутніх Світових днів молоді, що відбудуться 26–31 липня у Кракові.

Зменшення черг на кордоні та падіння товарообігу пов’язані з тим, що половина тих, хто перетинав українсько-польський кордон користувалися дією малого прикордонного руху.

У прикордонному пункті пропуску Медика–Шегині в середньому щодоби митний контроль проходить близько 15 тисяч людей. Але так було до 4 липня. Після призупинення дії малого прикордонного руху ситуація змінилася, хоча і не так сильно, як очікували.

За даними Прикордонної служби Польщі, особи, котрі є власниками дозволу місцевого прикордонного руху, впродовж останніх місяців складали половину з усіх тих, хто перетинав кордон у Медиці. А зниження інтенсивності руху є меншим. Попри це, ті, хто перетинають кордон, бачать зміни. Також у смузі Tax Free, якою на щодень користувалися ті особи, котрі живуть завдяки прикордонній торгівлі.

Хоча для того, щоб пройти усі митні формальності та контроль товарів, котрі вивозять з Польщі, а це зазвичай здебільшого будівельні матеріали та побутова техніка, все одно треба відстояти чергу. У Митній палаті Польщі вже помічено зміни. Зміни відчули також прикордонні магазини.

Для торгівельного центру Корчова Долина за кілька кілометрів від прикордонного переходу у Корчовій липень стане дуже непростим місяцем. Товарообіг впав, а клієнтів – як кіт наплакав. Навіть великі і раніше переповнені магазини все частіше стоять порожніми.

Закінчення призупинення дії малого прикордонного руху з нетерпінням очікують як польські торговці, так і українці, котрі без візи і паспорта, що дотепер для мешканців 30-кілометрової зони не були необхідними для перетину кордону, тепер не можуть в’їхати до Польщі.

Багато хто вважає, що це тільки питання часу, коли ситуація повернеться до норми. А поки прикордонний рух вдається розвантажувати зокрема завдяки закриттю смуги контролю місцевого прикордонного руху.

Читайте також:

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


*