Неділя, 8 грудня 2019

Люди роками труяться димом пожеж, що спалахують на любомльському сміттєзвалищі

З 20-го по 25-те травня жителі Красноволі Любомльського району вкотре намагались запобігти перекиданню вогню з палаючого сміттєзвалища на лісовий бір, що поблизу. Смердючі маси диму регулярно котяться як не в їхнє село, то, часом, з поривами вітру до околиць Любомля.

Роками красноволівці воюють з очільниками Любомльщини через міське сміттєзвалище. Щоразу, як тільки-но сонце пригріє – одна пожежа за другою. Весь їдкий дим вітер приносить в село. Люди не можуть ані на городі працювати, ані попрати речі, ані відпочити.

На підмогу громаді в ліквідації лиха час від часу виїжджає навіть пожежна бригада з Любомля.

Подейкують, що суха погода тут ні до чого. Хтось спеціально підпалює відходи, аби щоразу створювати бунт проти міської влади чи стимулювати її до прискореного “реформування” сміттєзвалища. Є версія, що винні в цьому дитячі пустощі або металошукачі. Й справді, на цій території можна знайти навіть срібні ювелірні вироби.

Жителі маленького населеного пункту переважно пенсіонери. Жаліються, що через постійний сморід в селі до них навіть внуки їхати не хочуть. І взагалі, чому вони мають жертвувати своїм здоров’ям, бо хтось не може роботу організувати нормально.

“Мало того, нема людини, яка б відповідала за порядок на сміттєвому полігоні. Нерідко, люди, котрі привезли сміття, викидають його за 100-500 метрів від передбаченого для цього місця. Після чого воно розноситься вітром або бродячими тваринами, – переконаний один із красновільців. – Намагання жителів достукатися до міської влади – марні: отримують відписки, або відмовки…”

У міській раді дещо по-іншому коментують ситуацію.

Сміттєзвалище знаходиться за межами сільради, тож цією територією розпоряджається райдержадміністрація. Відповідальною ж за саме сміттєзвалище є міська рада. Таким чином, в окремих випадках, мерія має погоджувати з райдержадміністрацією свою діяльність тут.

Міський голова Любомля Роман Ющук погодився прокоментувати ситуацію щодо сміттєзвалища та тенденцію усунення недоліків на ньому. 

Серед відходів можна знайти й живих кошенят.

IMG_1164IMG_0998IMG_1017IMG_1031IMG_1038IMG_1039IMG_1072IMG_1041IMG_1062 IMG_1066IMG_1069IMG_1070IMG_1090IMG_1115IMG_1119IMG_1120IMG_1124IMG_1126IMG_1139IMG_1141

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


*