Любомльщина у вогні: горіли посуш, торф, господарські споруди (ФОТО)

29.03.2020 / Новини

П’ять пожеж за два дні сталося на теренах Любомльського району.

Зокрема, у п’ятницю, 27 березня горіло 2,5 гектари торфу поблизу села Крушинець. На приборканні пожежі працювало два відділення ДПРЧ-10 Любомль, МПО Головне, допомагали й місцеві жителі.

Того ж дня любомльським і головненським рятувальникам довелося гасити господарчу споруду у селі Мшанець.

Ще три загоряння трапилися наступного дня. Йдеться про пожежу посуші і чагарників біля сіл Миловань і Високе (відповідно 1,5 і 3 гектари), а у селі Нудиже горіла господарська споруда. Біля Милованя працювали рятувальники ДПРП-24 с. Старовойтове та МПО Гуща, біля Високого — ДПРЧ-10 м. Любомль, у Нудижах — головненські рятувальники.

Миловань:

Нагадаємо, що самовільне випалювання сухої рослинності або її залишків тягне за собою адміністративну та кримінальну відповідальність. Так, за ст. 77-1 КУпАП (випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю) передбачено штраф від 170 до 340 гривень — громадянам, від 850 до 1190 гривень — посадовим особам. За ті ж самі дії, вчинені в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, на громадян накладається штраф у сумі від 340 до 680 гривень, на посадових осіб – від 1190 до 1700 гривень. А за нанесення особливо великих збитків — передбачена кримінальна відповідальність.

Відповідно до статті 245 (знищення або пошкодження об’єктів рослинного світу) ККУ, знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим загальнонебезпечним способом — караються штрафом до 8,5 тисяч гривень або обмеженням волі на термін від двох до п’яти років, або позбавленням волі на той самий строк. У випадку, якщо внаслідок цього злочину загинули люди або відбулася масова загибель тварин, або наступили інші тяжкі наслідки, передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк до шести років.

Високе:

Нудиже:

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


*