Ігор Гузь закликає уряд вирішити проблему інформаційної безпеки на Волині (відео)

03.06.2016 / Новини

На сьогодні понад 50 населених пунктів північних районів Волині не мають можливості дивитися якісного українського телебачення. А це – 200 тисяч жителів Волині.

Саме темі інформаційної безпеки був присвячений сьогоднішній брифінг народного депутата України Ігоря Гузя у стінах Верховновї Ради.

Про це інформує прес-служба народного обранця.

У прикордонних частинах Любомльського, Шацького, Любешівського, Ратнівського, Володимир-Волинського районів приймаються лише 1-3 програми українського аналогового телебачення. «1+1» покриває 80% області, «Інтер» – 65 %, місцеві телеканали – «Аверс» та «Нова Волинь» – 60%.

«На півночі Волинської – це Полісся, та й в моєму окрузі також, лише частина людей має можливість дивитися аналогове телебачення. А 35 відсотків населення не має цифрового телебачення. Полісся, не маючи українського телебачення, дивиться білоруські і російські канали. І мають певне своє поширення. Ми прекрасно розуміємо, якщо фронт сьогодні на Донбасі, то ще більша інформаційна загроза. Чесно скажемо, що між Україною та Білоруссю фактично немає жодного кордону. Знаємо, що Білорусія з Росією має військові договори. А російські війська вже знаходяться на території Білорусі.

Якщо ми говоримо про безпеку, зокрема, інформаційну то, якщо на Волині, люди роками не будуть мати доступу до українського телебачення? Відповідно, ми дамо можливість готувати грунт для ворога, який буде інформаційно впливати безпосередньо на наших жителів», – зауважив він.

Ігор Гузь наголосив, що волиняни, аби дивитися, хоч трохи новин та телепередачі українського телебачення встановлюють супутникові тарілки. Всі ми прекрасно розуміємо, що це – у нинішніх умовах – недешеве задоволення. Та й телеканали постійно змінюють свої частоти: якщо одна частота міняється, то треба прошивати весь тюнер. Знову додаткові витрати людям.

Нардеп Ігор Гузь звертає увагу Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана та Міністра інформаційної політики України Юрія Стеця вирішити проблему інформаційної безпеки на Волині.
За попередніми розрахунками Держтелерадіо України, потрібно 22 мільйони гривень, аби вітчизняний телевізійний продукт був доступний на всій території Волині.

«Це суттєві кошти. Але влада повинна знайти ці гроші, вже зараз у держбюджеті, або розглянути інші можливості. І розпочати роботу в цьому році. І дати можливість волинянам дивитися українське телебачення. Якщо ми цього не зробимо – наголошує – ми заклали вже підвалини, аби люди, на Поліссі, на півночі Волині, фактично отримували інформацію з телеканалів не зовсім дружніх нам країн. Тому що, у Білорусі, на жаль, часто ретранслюється позиція Росії, зокрема щодо війни на Донбасі. І не тільки», – зауважує він.

Народний депутат також відзначив, що Волинська облдержадміністрація вже упродовж двох років листується з профільними відомствами, аби виправити цю ситуацію, однак проблему й досі не вирішено.
«Прошу Володимира Гройсмана звернути увагу на цю проблему, Юрія Стеця – надати пропозиції до змін в держбюджеті, щоб віднайти кошти на це. Потрібні ставити вишки і покривати українським телебаченням всі території України, зокрема й північ Волині», – наголошує Ігор Гузь.

В Україні, у зоні інформаційної безпеки – Волинська, Рівненська, Житомирська, Чернігівська, Сумська та Харківська області.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


*