Ігор Гузь закликав нововолинців не допустити будівництва підприємства зі шкідливим виробництвом

15.10.2020 / Відео, Новини

Народний депутат Ігор Гузь переконує депутатів Грибовицької сільради та закликає жителів громади не допустити будівництва екологічно надшкідливого цементного заводу на території колишньої шахти №5.

Про це він закликав у відеозверненні на своїй офіційній фейсбук-сторінці.

Так, на околицях Нововолинська – у селі Грибовиця, компанія «Сонарсен» має намір збудувати завод із переробки териконової породи, що лишилась на території колишньої шахти №5.

15 жовтня відбувається сесія Грибовицької сільської ради, на якій будуть розглядати проект рішення про передачу землі для так званого цементного заводу й намагатимуться “просунути” справу далі. На місці перебуває народний депутат Ігор Гузь з кандидатом у мери Нововолинська Борисом Карпусом, помічником нардепа Андрієм Бокочем та іншими активістами. Вони вимагають у голови та депутатів сільради не голосувати за дане рішення.

Адже це питання стосується жителів Благодатного, Грибовиці, Грядівської сільради, які уже виступають проти будівництва об’єкта, про який нікому нічого не відомо. Досі з людьми так ніхто і не радився щодо цього. Публічного обговорення чи громадських слухань ніхто так і не влаштував. А всі ці населені пункти увійдуть з 25-го жовтня до однієї новоствореної Нововолинської громади. Тож це спільне важливе для них питання.

“Що це за цементний завод? Ви знаєте? Які інвестиції, яка шкідливість викидів? Відповідей на сьогодні ніхто не може дати. Вистачить Нововолинську екологічно шкідливих підприємств.

Ви знаєте, що Віктор Сапожніков (міський голова Нововолинська, – ред.) зараз мовчить про цю ситуацію, якому, чесно кажучи, — плювати. Він знає й розповідає, що в Нововолинську жодних проблем з екологією. У квітні була історія з комбікормовим заводом (на  цій же території 5-ої шахти), тепер з цементним. Місто й так перебуває на порозі потужної екологічної біди”, – обурюється Ігор Гузь.

Тож нардеп закликав місцевих депутатів не голосувати сьогодні за жодне рішення щодо будівництва заводу, не голосувати взагалі до виборів.

“Треба, щоб ця структура проінформувала всю громадськість: що планується, які інвестиції. Треба розуміти, чи банкрот ця фірма. І тільки після цього новообрана міська рада й міський голова зможуть висловити свою позицію.

Бо так за 10 днів до виборів десь хтось комусь заніс якусь суму, хтось-комусь шепнув, що ви вже не станете депутатами — давайте голосуйте. Це неправильна позиція. Тому наша команда нині виступатиме категорично проти на сесії Грибовицької сільради”, — наголосив парламентар.

Жителів населених пунктів, що увійдуть до Нововолинської громади, нардеп закликав також не мовчати й бути активними. Адже чинному мерові Нововолинська, вважає Ігор Гузь, глибоко байдуже на людей. Бо саме він стягнув у місто всі шкідливі виробництва, які тільки можна.

“Вам тут жити. Ви будете стикатися з цим постійно. І це не кури. Це навіть не олія. Це цемент!”, – звернувся до людей Гузь.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


*