Пятниця, 17 травня 2019,01:26

Гущанській футбольній команді – 50 (ФОТО)

30.05.2017 / Новини, Спорт

27-го травня футбольні вболівальники і спортивна громада села Гуща відзначали 50-річчя з моменту створення футбольної команди «Чайка».

Перший заступник голови районної державної адміністрації Олександр Герасимчук привітав усіх присутніх з ювілеєм.

Про це інформує сайт Любомльської райдержадміністрації.

Цього дня відбувся футбольний турнір з нагоди відзначення 50 річчя з моменту створення команди «Чайка», в якому брали участь три команди школярів – футболістів з сіл Гуща та Рівне.

ІІІ-тє місце зайняли дівчата – футболістки з села Гуща, ІІ – школярі села Рівне та І почесне місце посіли молоді футболісти з Гущі.

Також, на полі змагалися між собою команди з Гущі «Ветерани» та «Молодь», та гості з села Полапи «Урожай». ІІІ-тє місце посіла команда з села Полапи, ІІ-ше  – «Молодь» з с. Гуща та перше почесне місце гущанські «Ветерани».

Історія футбольної команди. Спогади капітанів через півстоліття.

Коц Микола, будучи учнем школи з 1967 року, почав грати за команду «Чайка» с. Гуща. Грав під номером 10, був воротарем. В 1968 році команда «Чайка» с. Гуща виграла перший чемпіонат району. В 1969 році – чемпіон і володар кубка Любомльського району. 1974-1975 володар кубка Любомльського району. В 1976 році Микола Іванович пішов працювати на завод «Світязь» і став грати за збірну Любомльського району. Найбільш пам’ятна футбольна зустріч в 1970 році с. Гуща – с. Машів, де з рахунком 17:1 перемогли гущанці. Микола Коц забив 10 голів. Кращим футболістом на той час серед гущанців вважали Миколу Шваліковського і воротаря Івана Кравця.

Тимошко Анатолій  працював в Гущанському лісництві, маючий здібності до усіх видів спорту в 1981 році став інструктором по спорту колгоспу «Світанок».

Молодий капітан команди знову вивів гущанську футбольну команду «Олімп» в новій футбольній формі для участі в районних змаганнях. Спочатку були поразки і перемоги, футболісти набули досвіду і в 1983 році виграли кубок району. В 1984 році передав капітанську пов’язку вчителю фізичного виховання Дмитру Малясу.

Маляс Дмитро – вчитель фізичного виховання в 1984 році став працювати інструктором по спорту колгоспу «Світанок». 1985 році був організатором турніру по футболу «Молодь» – «Ветерани» села Гуща.

З 1986 – 1990 року щорічно проходив турнір по футболу до Дня прикордонника; 1991 – 1999 року щорічно відбувався турнір пам’яті футболісту ветерану Миколи Філімонюку, на який вперше приїхала с. Дорогуськ Республіка Польща; у 2000 році було організовано турнір пам’яті голови колгоспу «Світанок» Василя Швеця де брали участь команди сіл Рівне, Забужжя, Столинські Смоляри, Згорани та селища Головне; в 1994 році футбольна команда с. Гуща стала чемпіоном району.

В 2004 році Дмитро Маляс передав капітанство своєму вихованцю Володимиру Сухому. У 2012 році команда брала участь у Міжнародному турнірі «Міні-Євро 2012», що відбувся у селі Дорогуськ,  де зайняла перше місце. В нагороду отримали нову сучасну польську форму для команди, а також футбольні сітки на ворота.

Поліщук Володимир – почав грати за футбольну команду с. Гуща в 1991 році. В 2007 р. було обрано капітаном команди і виконує обов’язки по теперішній час. Під його керівництвом футбольна команда в 2011 та в 2016 роках була чемпіоном району в І-й лізі.

1 Коментар Гущанській футбольній команді – 50 (ФОТО)

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


*