Деякі українці отримають понад 900 гривень надбавки до пенсії

15.06.2022 / Новини

Українцям перерахують пенсії із 1 липня. Найбільше підвищення становитиме 930 грн і зачепить воно тих, хто вже отримує максимальну виплату.

Подальше підвищення пов’язане з перерахунком прожиткового мінімуму, – повідомляє OBOZREVATEL.

Справа в тому, що за законом українці не можуть отримувати пенсії менші від одного і більші за 10 прожиткових мінімумів. Окрім того, до цього показника прив’язані й надбавки за наднормативний стаж.

Як підвищать виплати:

мінімальну пенсію – із 1934 до 2027 грн;

максимальну пенсію – з 19340 до 20270 грн;

надбавку за понаднормовий стаж – із 19,34 до 20,27 грн за рік.

Тобто якщо у червні ви отримали пенсію у розмірі 1934 грн (наприклад, вам не вистачало стажу), то після 1 липня зможете розраховувати вже на 2027 грн. Як завжди, більше пощастило “багатим” пенсіонерам. Для них підвищення становитиме вже 930 грн.

Це питання залишається відкритим. Індексацію пенсій передбачено і бюджетом країни, і бюджетом Пенсійного фонду. Але вони розраховані без урахування повномасштабної війни, яка фактично позбавила бюджет левової частки надходжень.

У Мінсоцполітики пояснили: індексацію ніхто не скасовував, вона має статися, однак чи вистачить на неї грошей, поки ніхто не може відповісти. “Проводилося ж і під час війни березневе підвищення, перерахунок точно буде”, – пояснили у відомстві.

Як відомо, в Україні серед мільйонів вимушених переселенців значна частина –пенсіонери. Деякі з них для отримання виплат (ті, хто отримував пенсії готівкою) повинні подати заявку для того, щоб отримувати гроші на картку.

Читайте також:

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


*