Субота, 6 червня 2020

Біля “Ягодина” відбудеться протест щодо скасування часових обмежень у нових митних правилах

02.02.2018 / Новини

У суботу, 3-го лютого, перед автомобільним пунктом пропуску “Ягодин” відбудеться мирна акція протесту щодо скасування нових митних правил, а саме відміни встановленних часових обмежень перебування за кордоном (24 години) при ввезенні товарів в Україну без оподаткування. 

Акцію планують розпочати о 9 годині поблизу автозаправки “ОККО”.

Як пояснюють активісти, більшість українців перебуває за межею бідності. Економічна нерівність, низький дохід на душу населення, відсутність оплачуваної роботи для частини працездатного населення, низька оплата праці, існування диспропорцій в заробітній платі, важкі та шкідливі умови праці, високі податки та тарифи на житлово-комунальні послуги, відсутність доступу до певних товарів тощо.

Ці та інші причини змушуть простих громадян, в тому числі осіб пенсійного віку, заощаджувати на своїх витратах, їздити в чужі країни на заробітки для того, щоб вижити і прогодувати сім’ї.

“Люди змушені економити на елементарних речах та купувати за кордоном товари (продукти харчування; засоби особистої гігієни; промислові товари; медичні препарати та багато чого іншого) для сімейних та особистих потреб, де співвідношення ціни і якості набагато краще ніж в Україні. Це все відбувається шляхом принесення в жертву свого конституційного права на відпочинок”,- нарікають волиняни.

За таких умов виживання, кажуть мігранти, в українців нещодавно ще була можливість виїхати за кордон придбавши товарів на суму 500 євро і 50 кг та ввезти в Україну без оподаткування.

Законом України від 7 грудня 2017 року №2245 –VIII прийнято зміни до Податкового кодексу. Згідно них, тепер українцю, який хоче придбати дешевий та якісний товар для сімейний та особистих потреб на суму від 50 до 500 євро без оподаткування, необхідно перебувати за межами країни 24 години.

Зокрема, через таке обмеження громадяни вимушені нести додатковий фізичний, психологічний та фінансово-матеріальний тягар на території чужої країни, що негативно впливає на стан їхнього здоров’я, обмежує дорогоцінний час перебування в родинному колі.

На думку багатьох подорожуючих, ця поправка у вищезгаданому законі порушує їх конституційні права, а саме свободу пересування, змушуючи чекати певної години щоб їх впустили в Україну, і безглуздо марнувати таким чином свій дорогоцінний час.

“Просимо всіх небайдужих долучитися до МИРНОЇ АКЦІЇ ПРОТЕСТУ.Чим більше людей – тим краще! За нас наші інтереси ніхто відстоювати не буде!”, – закликають у месенджерах та соцмережах активісти.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


*