Бджолярі Любомльщини викачали 615 кілограмів меду (ФОТО)

20.08.2018 / Новини

Уже кілька десятків років  у Любомльському держлісгоспі активно розвивається лісове бджільництво.

Пасікам, що розташовані у Замлинському лісництві близько 60 років. А оскільки підприємство почало свою діяльність у післявоєнні роки, то і бджільництво невдовзі стало у тутешніх лісах невід’ємною складовою побічного користування.

Вулики встановлені у трьох різних куточках медодайних лісових угідь. Нині там утримують сто бджолосімей, – інформують у прес-службі Любомльського лісгоспу.

Кожен сучасний пасічник погодиться, що для утримання та догляду за золотими комахами треба докласти чимало зусиль, праці, затрат, специфічної ретельної роботи. Так, у ДП “Любомльський лісгосп” працюють два досвідчених бджолярі – Микола Лобко та Сергій Бородчук, які ведуть господарку на лісових пасіках.
Підгодівля, профілактика хвороб, слідкування за роями та вуликами – нагляду бджоли потребують і взимку, і влітку. Та результат цієї праці солодко-смачний, корисний і лікувальний: збір меду, а також отримання чимало інших продуктів від цих працьовитих комах.

Нещодавно у лісгоспі провели останнє у цьому році викачування меду. Тож цього солодкого продукту у нинішньому році разом зібрали 615 кілограмів. Це хороший результат, стверджують пасічники.

Вулики лісових пасік розташовані у надзвичайно гарних місцинах, заповідних зонах Любомльського держлісгоспу. Зокрема, у ботанічній пам’ятці “Ділянка дубового лісу” неймовірне розмаїття різнотрав’я, медоносних лікарських рослин, ароматних квітучих дерев, кущів. Своїми принадами та вигодами території для пасік вирізняються і у заказниках “Замлинщина” та “Мосирський”, що в урочищі Мурава.

Тож про особливу цінність та унікальність лісового меду певно годі й говорити. Цілющі властивості не тільки в тому, що нектар бджілки-трудівниці збирають з різноманітних лісових рослин, а й у тому, що ростуть вони далеко від забруднених доріг, у чистоті та гармонії.

 

Читайте також:

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


*