Дивіться сьогодні ввечері на небо – побачите затемнення місяця

07.08.2017 / Новини, Статті

Сьогодні українці мають чудову нагоду стати свідками цікавого астрономічного явища — часткового затемнення місяця, яке буде єдиним у цьому році.

Повністю його можна буде бачити на більшості території нашої країни, за винятком західних областей, над якими Місяць сходитиме незабаром після початку свого занурення в земну тінь, але й там більша частина явища буде доступна для спостережень, пише газета «Сільські вісті».

Часткове місячне затемнення 7 серпня розпочнеться о 20 год. 22 хв. (зокрема, для Києва — за дві хвилини після появи Місяця над південно-східним обрієм, для Одеси — через 13 хвилин) і триватиме майже дві години. Найбільша його фаза настане о 21 год. 20 хв., коли в тіні Землі опиниться чверть місячного диска.

Оскільки цього разу наш природний супутник «зачепить» північну зону земної тіні, то відповідно затемненою виявиться його південна частина. Вийде Місяць із тіні Землі о 22 год. 18 хв. Протягом усього затемнення він перебуватиме у південно-східному секторі небозводу.

Як і кожного разу під час спостереження подібних явищ, цікаво звернути увагу на характерну «розмитість» межі тіні нашої планети, видимої на тлі місячного диска, а також на міру потемніння та можливе забарвлення затемненої його частини.
Єдина умова для нормальних спостережень — безхмарне небо.

Карту, де зазначено, в яких районах земної кулі буде видно затемнення місяця, можна переглянути тут.

Читайте також:

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


*