На календарі 3 квітня: з цього часу починають набухати бруньки смородини

03.04.2020 / Новини

Сьогодні Сонце зійде о 6.54, зайде о 19.59. Тривалість дня — 13 год. 05 хв.

* * *

Іменинники: Яків, Федір, Кирило.

* * *

3 квітня в історії України

1918 — народився Олесь Гончар, український письменник.

1919 —Асканію-Нову проголошено державним заповідником.

1932 — у Херсоні український хірург Юрій Вороний уперше в світі виконав клінічну пересадку нирки.

1990 — над Львівською ратушею вперше в Україні було офіційно піднято жовто-синій прапор.

* * *

Про це писав “Кордон“ рік тому

Директор Любомльського музею удостоєний відзнаки за “Збереження історії”

Директор Любомльського краєзнавчого музею Юрій Фініковський за значний особистий внесок у збереженні національних надбань України, дослідження і популяризацію минулого волинського краю нагороджений відзнакою “За збереження історії” Всеукраїнського об’єднання громадян «Країна».

Цю нагороду вручають історикам та історіографам за збереження та розвиток історичних наук в Україні.

* * *

Погода 3 квітня

Мінлива хмарність. Без опадів. Вітер західний, 5-10 м/с. Температура вночі від 2º морозу до 3º тепла, вдень 9-14º тепла.

* * *

Народний прогноз погоди

3 квітня відзначається день пам’яті святого Кирила, єпископа Катанського. У народі святого називали Кирило — дери полоз. Так названий день за те, що у цей час псуються дороги і їздити на санях у минулі часи було проблематично. Якщо у цей день при сході сонця у небі спостерігаються червні кола, то рік обіцяє бути врожайним. З цього часу починають набухати бруньки смородини. З’являються білі плиски.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


*