
Науковці кількох українських вишів з’їхалися до Луцька, щоб обговорити, якою має бути позиція пересічних українців щодо українсько-польського конфлікту.
Всеукраїнський науково-практичний семінар на тему «Українсько-польський конфлікт у роки Другої світової війни в оцінках науковців та громадськості: український дискурс» провели у п’ятницю, 25 листопада, в бібліотеці Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки, інформує VIP.
Вітчизняні науковці-історики розпочали зустріч із того, що сьогодні питанням Волинської трагедії вже не займаються на державному рівні. Утім, польська сторона саме цього року підняла цю проблему на міжнаціональний рівень. Тож свій внесок у розв’язання конфлікту між країнами-сусідами фахові історики вбачають у тому, що усуспільнити тему українсько-польського дискурсу та донести її до широкої громадськості.
Народний депутат Ігор Гузь озвучив свою думку щодо того, якою має бути позиція українців щодо Волинської трагедії.
«Сьогодні деякі політики говорять, що нам ніяк не потрібно відповідати на позицію польського сейму, потрібно змиритися та сприйняти все так як є, адже основа основ – це співпраця двох народів. Я з цим не згідний. Я вважаю, що не ми починали цю ситуацію у 2016 році, не ми її ініціювали, але ми зобов’язані давати гідну й жорстку оцінку цій ситуації», – зауважив Ігор Гузь та пообіцяв передати позицію вчених-істориків народним обранцям у парламенті.
Конфренція відбулась з ініціативи команди Ігоря Гузя, котру сформував Сергій Годлевський, та за організаційної підтримки, яку надав Анатолій Шваб – декан історичного факультету СНУ імені Лесі Українки.
Шваб подякував нардепу за розуміння важливості такої теми для України та небайдужість.
Залишити коментар