Пятниця, 24 травня 2019,17:51

Жителів Шацького району хвилює, чи буде медицина платною, – лікар

В рамках впроваджуваної в країні медичної реформи МОЗ рекомендує громадянам визначитися із вибором сімейного лікаря або лікаря первинної медичної допомоги. Після 1 липня 2018 року такі лікарі прийматимуть пацієнтів за умови укладеного з ними договору.

Спеціалісти стверджують, що це швидкий та простий процес.

Лікар первинної медичної допомоги – це фахівець, який має всю інформацію про ваше здоров’я. Завдяки цьому він бачить взаємозв’язок і може визначити, на якій стадії потрібне втручання профільного фахівця. Інформація про стан здоров’я пацієнта буде міститися в електронній системі охорони здоров’я. Навіть коли пацієнт перейде до іншого лікаря, вся інформація залишиться доступною. Головний обов’язок лікаря первинної медичної допомоги – вчасно попередити або виявити захворювання на ранній стадії, – йдеться на сайті Шацької РДА.

Про медичну реформу та її особливості розповідає завідувачка Шацької амбулаторії загальної практики сімейної медицини, лікарка загальної практики сімейної медицини Алла Курчак. Наразі з нею укладено найбільшу кількість декларацій серед сімейних лікарів району.

-Що змінилося із впровадженням медичної реформи для медичного закладу, пацієнта, сімейного лікаря?

– Про якісь кардинальні зміни поки що рано говорити, адже медична реформа повністю ще не впроваджена, відбувається запис до сімейних лікарів. Тим паче, що попереду чекає реорганізація районного медичного закладу, яка потягне за собою ряд нових змін.

Слід згадати, що для втілення в життя цієї реформи було проведено багато підготовчої роботи з сімейними лікарями, терапевтами, педіатрами. Ми всі, звичайно ж, віримо у позитивні зміни як для лікарів, так і для пацієнтів, адже проблеми, які виникають у пацієнтів, повинні вирішуватися на первинному рівні, принаймні, так відбувається за кордоном.

– Скільки пацієнтів вже уклали договори з сімейними лікарями загалом, а скільки особисто з вами?

– Загалом у нашій лікарні з сімейними лікарями вже укладено чотири тисячі договорів, а особисто зі мною – дві тисячі, що становить максимально дозволену кількість.

– Які запитання найчастіше ставлять люди щодо впровадження медичної реформи?

– Найчастіше мої пацієнти запитують про те, чи буде медицина платною. Зокрема, про вартість ліків, оплату послуг. Їх цікавить, як будуть проходити обстеження та лікування та чи покращиться якість надання медичних послуг. Особливо це стосується людей старшого віку, адже статки у них невеликі. Я розумію їхні побоювання щодо змін та намагаюся кожного вислухати, пояснити, як усе відбуватиметься, спростувати неправдиві думки. Звичайно ж, розповідаю перспективи впровадження в дію медичної реформи.

– Скажіть, будь ласка, які послуги, в тому числі медичні дослідження, проводитимуть в медзакладах області (амбулаторія, ФАПах, лікарнях) з 1 липня 2018 року ? Яку технічну оснащеність має сімейний лікар?

– У гарантований пакет первинної медичної допомоги увійде така допомога сімейного лікаря, як спостереження за станом здоров’я пацієнтів за допомогою різних досліджень, діагностика та лікування найбільш поширених хвороб, травм, отруєнь, патологічних, фізіологічних (під час вагітності) станів; ведення спостереження за пацієнтами з хронічними захворюваннями; надання невідкладної допомоги; направлення пацієнта для надання йому вторинної (спеціалізованої) або третинної (високоспеціалізованої) меддопомоги; проведення профілактики: вакцинація, огляди та дослідження пацієнтів з групи ризику; надання консультацій

Також пацієнти мають право на гематологічні дослідження (загальний аналіз крові з лейкоцитарною формулою), біохімічні й імунохімічні дослідження сироватки крові (глюкоза крові, загальний холестерин, загальний аналіз сечі), інструментальні методи дослідження (електрокардіограма (ЕКГ) у стані спокою, мікроскопія харкотиння, швидкі тести (швидкі тести на ВІЛ, вірусний гепатит, сифіліс). На всі аналізи, які потребуватиме пацієнт, лікар первинної ланки матиме певний бюджет. За додаткові маніпуляції з 2020 року доведеться платити окремо за затвердженими тарифами.

Комп’ютерною технікою на сьогоднішній день забезпечені всього три лікарі. В оснащенні сімейного лікаря є глюкометр, кардіограф, топометр, офтальмоскоп, пульсоксиметр, набір медикаментів для надання невідкладної медичної допомоги.

– Розкажіть про очікувані результати від впровадження медичної реформи.

– Медична реформа – це поступова реорганізація трудового процесу і, як я уже попередньо зазначала, про це можна буде говорити згодом, і мабуть, слід буде питати в пацієнтів, які в першу чергу відчують зміни на собі. Для людей найголовнішим є поліпшення якості медичного обслуговування за помірну плату

 

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


*