Пятниця, 19 жовтня 2018,07:21

Житель Шацька живе фантазіями про «білий туризм» (ФОТО)

03.01.2018 / Новини, Спорт

«Гроші – то таке. Головне погода була та здоров’я».

Ці слова Володимира Кубая з Шацька найкраще описують його настрій та очікування від зими, – пише Волинь-нова.

Колись у чиюсь світлу голову прийшла думка встановити човна з вітрилом на лід. А щоб цікавіше було – додати ще й ковзани. Мабуть, вигадав це якийсь рибалка, якому було важко добиратись з уловом до берега та й душа сумувала за мандрами водоймою. Так виник особливий вид транспорту – буєр, назва якого походить від голландського слова, що й означає «легкий човен».

Конструкція льодового вітрильника дуже проста – обтічний корпус, виготовлений з дерева чи пластику, несе на собі щоглу з вітрилом. А спирається все це на три ковзани. Побудувати власноруч буєр цілком реально. Для цього необхідно мати креслення та гроші. А найголовніше – ентузіазм і креативну енергію – якраз такі, як у героя моєї розповіді – Володимира Кубая. Він разом із однодумцем Сергієм Грицюком створив громадську організацію «Шаковель», основна мета якої – розвиток активного відпочинку на Шацьких озерах.

Минулоріч ми розповідали про хлопців і їхнє захоплення приборканням вітру на власноруч побудованих буєрах. А як справи складаються майже через рік після попередньої зустрічі? Володимир розповідає, що якщо розпочинали з планів популяризації активного зимового відпочинку, то, не зогледівшись, створили міні-базу буєрів, яких нині вже 3. Тривають перемовини з яхт-клубом із Червонограда, котрий також має декілька суден для того, щоб провести спільний турнір. Організовують безкоштовні уроки з управління буєрами й катають усіх охочих. А ще чекають від зими морозу та вітру…

Плани ентузіастів лише змаганнями між льодовими вітрильниками не обмежуються. Великі сподівання Володимир покладає на розвиток хокейного «напрямку».

Якщо минулого року «Шаковель» робив перші кроки в цьому виді спорту, то цьогоріч планує організувати як мінімум 4 хокейні турніри. Для цього запрошуються команди з району, пропагується активне зимове дозвілля в школах. З допомогою спонсорів закупили комплекти форми – дитячої та для дорослих. Не обійшли увагою і екіпіровку – нові ключки, щитки та маски зараз коштують шалені гроші. Ось і підшуковують уживаний, але в хорошому стані інвентар від закордонних колег. Запас міцності спортивного приладдя там такий, що він ще служитиме роками й шацьким ентузіастам. З таким підходом змагання пройдуть на серйозному рівні. Тож зараз активісти «Шаковелю» працюють над облаштуванням «льодової арени» – озера Велике Чорне. Тут готується територія під каток, проводиться освітлення, встановлюються лави для глядачів, місця для прокату ковзанів.

Насамкінець запитую про особливу людину-планету, яку б Володимир «відкрив».

– Важко назвати когось одного, – чую у відповідь. – Вдячний своїм однодумцям, які додають сил у подоланні перешкод. Мене й досі вважають диваком, який живе фантазіями про «білий туризм». Я ж лише вірю в майбутнє активного відпочинку і намагаюсь зробити все для того, щоб Шацькі озера стали його осередком. Тоді дозвілля буде приносити людям користь. А гроші – то таке. Аби були погода та здоров’я!

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


*