Пятниця, 28 лютого 2020

За минулий рік на Любомльщині зафіксовано 57 випадків шахрайства

19.01.2020 / Новини

Впродовж 2019 року до Любомльського відділу поліції надійшло 57 повідомлень про вчинення шахрайств. Основна кількість, а саме 31 факт, пов’язаний з купівлею-продажем товарів через інтернет сайт «ОLХ».

Майже у всіх випадках, довірливі громадяни перераховували кошти в якості завдатку за купівлю того чи іншого товару. В 10 випадках шахрайства були пов’язані з купівлею-продажем автомобілів, чи обіцянкою розмитнити транспортні засоби.

Відповідні оголошення також розміщувались на інтернет ресурсах, а довірливі громадяни перераховували шахраям завдатки на суми від 15 до 36 тис. гривень, що в загальному становило майже 200 тис. гривень.

Найбільш розповсюдженіші схеми шахраїв

Схема «Псевдобанківські працівники»

Шахраї телефонують людині, представляючись працівником банку, чи надсилають повідомлення із проханням активізувати картку, а в розмові переконують, що потрібно надати всю інформацію, щоб її розблокувати або перевести кошти на інший рахунок. Що робити?

У жодному випадку не слід повідомляти нікому свої персональні дані та реквізити своїх банківських рахунків (номери карток, терміни дії, пін-коди або CVV-коди), адже працівники банківських установ ніколи таку інформацію не перевіряють у телефонному режимі, хіба що, якщо ви самі звертаєтесь на «гарячу» лінію свого банку.

Зберігаючи спокій, запишіть номер, з якого вам телефонували шахраї, та передайте, набравши «гарячу» лінію банку, де маєте рахунок.

Схема «Інтернет-шахрайство»

Нині люди все частіше купують чи продають власні речі через інтернет-ресурси. Проте й тут треба бути обережним, щоб не попастись у пастку шахраїв.

Якщо ви знайшли товар за значно нижчою ціною в Інтернеті, а продавець вимагає повну оплату товару на картку чи передоплату, при цьому не хоче вам показати товар чи зустрітися з вами особисто, будьте обачні.

Краще купіть товар в іншому місці, але після особистого його огляду «з рук у руки» чи використовуйте послугу накладеного платежу.

Схема «Пенсіонери під прицілом шахраїв»

Дуже часто зловмисники, користуючись довірою літніх людей, приходять до них додому з вимогою терміново поміняти заощадження на нові купюри, оскільки в країні нібито «впроваджують грошові новації».

Ознайомте своїх батьків, дідусів і бабусь із цією поширеною схемою. Не можна нікому показувати, де зберігаєте свої заощадження, не слід обмінювати свої гроші на нові купюри, адже у цій схемі шахраї використовують «сувенірні» купюри.

Схема «Ваш родич у біді»

Ця схема у шахраїв користується популярністю вже кілька років поспіль. Вони телефонують із повідомленням про те, що ваші близькі потрапили у лихо або їх затримала поліція. При цьому вимагають кошти для вирішення проблеми.

Не треба панікувати. Відразу зателефонуйте до поліції за телефоном «102» та в жодному разі не передавайте кошти стороннім особам за «визволення» родича.

Також спробуйте якнайшвидше зв’язатися з тим, хто нібито «потребує негайної допомоги», або людям, які можуть у даний момент бути поруч і підтвердити або спростувати інформацію.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


*