Середа, 19 лютого 2020

Як обрати ВНЗ і підготуватися до вступу

15.05.2019 / Новини

Незабаром у всіх школах продзвенить останній дзвоник і випускникам доведеться обирати, яку вищу освіту і де краще здобувати. Хтось надає перевагу закордонним ВНЗ, а хтось мріє вступити до кращих столичних навчальних закладів.

Як правильно обрати спеціальність і навчальний заклад – читайте в матеріалі Фактів ICTV.

Вибір спеціальності

Насамперед потрібно перевірити прохідний та середній бали попереднього року. Низький прохідний бал може стати проблемою, тому варто намагатися вступати туди, де він вищий.

Так буде можливість навчатись у сильнішій групі. Крім того, навіть якщо відчуваєте невпевненість у рівні власних знань – це може стати гарним стимулом його підвищити.

Наступний крок – ознайомлення зі змістом програми: які предмети, що саме та скільки часу їх вивчають. Назви спеціальностей нічого не скажуть, краще дивитися опис та перелік предметів, з яких складається освітня програма спеціальності.

Зазвичай після закінчення 11 класу не всі знають, чим точно вони хочуть займатися. Тому варто відкинути вузькі спеціальності та обрати широку. Вона стане фундаментом для подальшої вузької спеціалізації на старших курсах.

Вузька спеціальність – це хороший варіант, якщо точно знаєте, ким саме плануєте працювати.

Вибір університету

По-перше, потрібно пересвідчитись, що в університеті не продають та не купують оцінки. Чим старші ви будете, тим складніше буде засвоїти інформацію. Тому купувати оцінки зараз – це красти власні можливості та час в майбутньому.

По-друге, з’ясувати, чи є в університеті зіркові викладачі, ті, хто стане для вас провідниками у професійне життя.

Для цього варто запитати у старшокурсників, чи є викладачі, до яких студенти йдуть на заняття, бо самі цього хочуть, а не з примусу. Чи є викладачі, які досліджують або практикують те, що викладають.

Корисно також дізнатися, чи є викладачі, за допомогою яких роботодавці шукають собі нові кадри.

Показниками якісної освіти у ВНЗ також можуть бути:

  • можливості для командної роботи і студентських проектів;
  • зустрічі з професіоналами у вашій сфері, адже роботодавці частіше звертають увагу на вміння працювати в команді, ефективні комунікації, стресостійкість тощо. А все це розвивається у позанавчальний час;
  • можливість обирати вибіркові дисципліни, які допоможуть набути навичок на останніх курсах, щоб вміти саме те, що буде потрібно на ринку праці після випуску;
  • можливість проходженя практики у справжніх роботодавців.

Сьогодні українські ВНЗ хоч і поступаються закордонним у якості і системі освіти, та все ж роблять певні кроки, щоб виправити ситуацію.

Так, деякі з них дають можливість абітурієнтам пройти підготовчі курси, тобто певну профорієнтацію. Це можна зробити в КНУ імені Тараса Шевченка, ЛНУ імені Івана Франка, ХНУ імені Василя Каразіна, Одеському національному університеті Мечникова, Києво-Могилянській академії.

Крім того, більшість найпопулярніших ВНЗ України також перейшли на Болонську систему оцінювання, яка допомагає інтегруватися в європейську освіту, та мають у своїй програмі вибіркові дисципліни.

Як закордонні ВНЗ, так і українські розвивають систему студентського самоврядування.

Практично всі проводять регулярно дні відкритих дверей, де абітурієнти знайомляться з навчальним закладом, з його матеріальною базою, науково-педагогічними працівниками, традиціями.

Деякі університети, крім дня відкритих дверей, практикують можливість для старшокласників бути присутнім на заходах студентів першого курсу.

Читайте також:

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


*