Четвер, 23 травня 2019,03:43

Як нардепи з Волині голосували за легалізацію видобутку бурштину?

07.02.2017 / Новини

Верховна Рада не погодилася легалізувати видобуток бурштину.

Про це стало відомо під час шостої сесії Верховної Ради України 7-го лютого, – пише “Волинь24”.

У порядку денному ВРУ серед низки проектів рішень екологічного спрямування розглядали і проект Закону України “Про видобування та реалізацію бурштину”.

Цей закон пропонує озв’язати проблему зайнятості нелегальних старателів шляхом створення бурштинових бірж та стимулювання старателів до об’єднання в артілі.

Законопроект №1351-1 був розглянутий радою ще у квітні 2015-го року. Цього дня обранці мали опрацювати його в другому читанні та прийняти в цілому.

Однак у парламенті не знайшлося потрібної кількості голосів, щоби легалізувати видобуток бурштину й дати зелене світло на шляху до вирішення проблеми, яка актуальна в тому числі й для Волинської області.

Лише один із волинських нардепів проголосував за цей закон. Це – Ігор Гузь (фракція Народного фронту). Ірина Констанкевич (позафракційна) не голосувала. Юрій Савчук (Народний фронт) – відсутній, Степан Івахів та Сергій Мартиняк (група Воля народу) не голосували.

Результати голосування: за-158; проти-5; утрималось-60; не голосувало-122. Рішення не прийняте.

Відповідно до закону, який пропонувалося прийняти народним обранцям, єдиним майданчиком легальної торгівлі видобутим бурштином мали б стати так звані бурштинові біржі. Прозорі умови участі в біржовій торгівлі та жорсткі правила обліку видобутого бурштину повинні призвести до істотного скорочення частки чорного ринку бурштину.

Закон передбачає посилення кримінальної відповідальності за порушення правил охорони надр. Вагому роль у справі надання дозволів на видобуток надає і обласним радам.

Тричі проект рішення пропонували винести на повторний розгляд, але голосів для цього не вистачало.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


*