Вівторок, 19 лютого 2019,19:30

Вишнівська ОТГ хоче повернути колишні колгоспні ліси у комунальну власність

10.11.2017 / Новини

Два держлісгоспи господарюють на території колишніх колгоспних лісів без правовстановлюючих документів, – стверджують у Вишнівській ОТГ Любомльського району.

Про це йшлося під час засідання постійної комісії облради з питань сільського господарства, продовольства, земельних відносин 10 листопада, – повідомляє Інформаційне агентство Волинські новини.

Депутати розглянули питання про Про передачу колишніх колгоспних лісів в комунальну власність (Вишнівської ОТГ) Вишнівській сільській раді для ведення лісового господарства.

Вишнівська сільрада Любомльського району просить у депутатів допомогти у вирішенні питання передачі колишніх колгоспних лісів у комунальну власність Вишнівської ОТГ для ведення лісового господарства з метою створення спеціалізованого лісогосподарського підприємства (площа лісів на території ОТГ становить понад 6372 гектари).

За станом на сьогодні господарську діяльність на цих землях ведуть ДП «Любомльське лісове господарство» та ДП «Прибузьке лісове господарство» без правовстановлюючих документів на землю. У зверненні йдеться про те, що громада глибоко стурбована масовим вирубуванням колишніх колгоспних лісів. На думку представників громади, відкриття комунального лісогосподарського підприємства дало б можливість ОТГ створити нові робочі місця та додаткові надходження до місцевих бюджетів.

Перший заступник Вишнівського сільського голови Галина Федончук просила порушити під час сесії облради питання про передачу колишніх колгоспних лісів у комунальну власність Вишнівській сільраді, зазначаючи, що зараз землі не надані у власність чи користування фізичним або юридичним особам.

Голова комісії Віталій Заремба визнав, що це питання «болить» громаді, але комісії та обласна рада можуть діяти лише у межах юридичного поля.

Секретар комісії Валентин Чернецький зазначив, що потрібно вивчити конфлікт ОТГ та лісівників. Оскільки представники Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства не з’явилися на засідання комісії, він запропонував, щоб вони подали свою позицію депутатам у друкованому вигляді.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


*