Волиняни можуть повідомити про стихійні сміттєзвалища

27.10.2017 / Новини

Завдяки роботі електронного сервісу  www.ecomapa.gov.ua,  сьогодні мешканець будь-якого міста чи села може долучитися до очищення нашої країни від сміття.

Про це правління екології та природних ресурсів облдержадміністрації.

Для цього варто бути свідомим і уважним: виявивши сміттєзвалище, повідомити про нього, скориставшись інтерактивною мапою сміттєзвалищ або мобільним додатком до неї. Зважаючи на це, закликаємо українців активніше користуватися цим сервісом та скачувати мобільні додатки.

З початку роботи інтерактивної Екомапи сміттєзвалищ (www.ecomapa.gov.ua), яку Мінприроди запустило у вересні 2016 року,  надійшло понад 1500 повідомлень про виявлені місця скупчення відходів на всій території нашої країни. Про це повідомив  Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак. Більшість повідомлень стосувалася стихійних сміттєзвалищ.

В осінній період кількість звернень суттєво збільшилася. Так, лише за вересень-жовтень надійшло 635 звернень. Це свідчить про те, що українцям не байдуже майбутнє нашого довкілля.

Варто зазначити, що через вказаний сервіс з початку року надійшло 31 звернення щодо виявлених сміттєзвалищ на території Волинської області.

Нагадаємо, електронний сервіс «Ecomapa.gov.ua» включає інтерактивну мапу сміттєзвалищ України та мобільний додаток із функцією он-лайн сповіщення про виявлені сміттєзвалища.  Додати інформацію про сміттєзвалище може будь-який громадянин України. Для цього достатньо зайти на сайт, зареєструватися і надіслати звернення. Також електронний сервіс включає мобільний додаток на базі кількох програмних систем, який дозволяє кожному громадянину України сфотографувати будь-яке сміттєзвалище та надіслати фото на веб-портал Мінприроди. Отримана інформація оперативно опрацьовується модератором  та наноситься на карту. У свою чергу, Мінприроди надсилає отриману інформацію до органів місцевої влади із вимогою їх ліквідувати. Кожен громадянин може бачити процес усунення порушень в оновлених статусах, передбачених додатками.

Відзначимо, що сервіс «Інтерактивна мапа сміттєзвалищ»  контролюється протокольним дорученням Кабінету Міністрів України №36 від 8 вересня 2016 року, поданим Міністерством екології та природних ресурсів. Відповідно до цього  документа  місцеві органи влади зобов’язані в місячний строк ліквідовувати стихійні і несанкціоновані  сміттєзвалища.

Читайте також:

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


*