Субота, 19 січня 2019,07:00

Волинянка розповіла, як заробити на сортуванні сміття

13.02.2018 / Новини

Українці повинні сортувати сміття – до цього зобов’язує чинна норма Закону “Про відходи”. Адже із 1 січня цього року забороняється захоронення на полігонах неперероблених побутових відходів.

Цей закон відповідає європейським нормам, однак і досі не розроблений механізм сортування сміття і не налагоджена переробка відходів, каже родина Гуркіних із села Боратин Луцького району, – повідомляє Суспільне.Волинь.

Накопичення непотребу на звалищах Оксана Гуркіна вважає неправильним. Розповідає, що їздила до Польщі і побачила, що там ставляться до відходів свідомо:

– Це дає результати. Ми сортуємо на автоматі. Привчили своїх дітей і якщо щось уже з’їли, папірчик куди викинути? І автоматично викидаємо, куди потрібно.

Рослинні, харчові відходи ідуть на добриво для городу. За місяць родина з чотирьох людей накопичує невеличкий мішечок пластику і 2 відра скла, каже Оксана Гуркіна.

– Якщо назбирується пластик, потім вивозимо його у пункти здачі пластику, скло так само. Один раз за 3 місяці. Це нам не важко. Це цікаво.

До повторного використання картону, паперу, пластику Оксана Гуркіна підходить творчо. Кошики, акуратні скриньки, прикраси і навіть будиночки для домашніх улюбленців – усе сплетене з паперу.

Зношений одяг жінка теж не викидає. Трішки креативу і виходить килимок на лавку.

Раціонально і творчо використовувати те, що у багатьох просто викидається – завдання не з легких. У Боратині, де живе ця родина, планують запроваджувати сортування сміття у школі й дитсадку.

Самі ж Гуркіни кажуть, що за півроку на склі виручають від півтисячі до семисот гривень. Пластику за три місяці здали на 50 гривень.

Читайте також:

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


*