Волинянам й досі нав’язують російську пропаганду, – Ігор Гузь

02.08.2017 / Новини

Волинь й досі знаходиться в зоні інформаційної небезпеки. 35% північних районів нашої області не мають українського телебачення.

Замість державного, людям нав’язують дивитися білоруські та російські канали. Таке запитання задали Ігорю Гузю через соцмережу Фейсбук під час прямого ефіру телепрограми «Запитай у депутата» ТРК «Аверс». «Коли вже влада знайде гроші і прикриє російську пропаганду?», – поцікавилася телеглядачка, -інформує прес-служба нардепа.

Народний обранець зазначив, що майже рік тому порушував це питання в парламенті із закликом до Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана та колишнього міністра інформполітики Юрія Стеця віднайти кошти для вирішення інформаційної безпеки на Волині.

«Я піднімав цю тему, буду далі піднімати. Знаю, що жителі Ратнівського, Камінь-Каширського та Любомльського районів, трохи Шацького та Старовижівського районів, просто не мають сигналу українського телебачення. Натомість, через супутник, дивляться вороже російське телебачення. Плюс мають доступ до білоруського. Чесно кажучи, воно теж специфічне. Не дивлячись на те, що Лукашенко (авт.- Президент РБ) приїжджав до України, і вони з Порошенком (авт. – Президент України) обнімалися та цілувалися. Давайте відверто скажемо: Білорусь – в союзі з Російською Федерацією. Білорусь проводить навчання з російськими військами, і зараз вони тривають. Я слідкую за цією ситуацією, як людина, яка двічі депортована з Білорусі, мене двічі не пустили до Білорусі. Переконаний: білоруське державне телебачення, бо там іншого немає, викривлено показує ситуацію, зокрема, в Україні. Безумовно, треба це питання далі притискати», – прокоментував він.

«Нам аргументують, що коштів не вистачає, бо треба зараз відновити сигнал на Донбасі та в Криму…Все це розумію, але інформаційна безпека, це не тільки на Донбасі та в Криму, так само, і на волинському поліссі. Ми ж знаємо: хто заказує музику, той впливає», – сказав Ігор Гузь.

Орієнтовно 200 тисяч жителів Волині, у прикордонних районах, мають супутникові антени, і тому, на жаль, не мають можливості дивитися регіональні новини.

«Невже влада не розуміє, що потрібно знаходити кошти на це. Потрібно ставити вишки і покривати українським телебаченням всі території держави, зокрема й північ Волині», – додав він.

В Україні у зоні інформаційної безпеки – Волинська, Рівненська, Житомирська, Чернігівська, Сумська та Харківська області.

За інформацією в ЗМІ, Волинь стала першою областю, де наразі перевіряють у сільській місцевості точне покриття цифрового мовлення Т2. Досі таких досліджень в Україні ще не проводили, а користувалися лише теоретичними картами покриття. Виправити ситуацію взявся спеціальний вимірювальний комплекс “Атлас” Українського державного центру радіочастот.

Довідково:

У прикордонних частинах Любомльського, Шацького, Любешівського, Ратнівського, Володимир-Волинського районів приймаються лише 1-3 програми українського аналогового телебачення. «1+1» покриває 80% області, «Інтер» – 65 %, місцеві телеканали – «Аверс» та «Нова Волинь» – 60%.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


*