Вівторок, 16 жовтня 2018,12:32

Волинян попереджають про зміни під час оформлення робочих польських віз

22.01.2018 / Новини

Із набуттям чинності від 1-го січня правил працевлаштування іноземців у Польщі, змінюються символи на візах, що містять інформацію про мету перебування.

Про це повідомляє прес-служба Генконсульства Польщі у Луцьку.

Зміни особливо стосуються робочих віз:

Символом “05a” будуть позначатися візи, видані задля виконання праці протягом періоду, що не перевищує 6 місяців протягом наступних 12 місяців (“короткотермінові роботи”), на основі внесеної до реєстру заяв заяви – доручення на виконання праці іноземцем.

Символом “05b” позначатися будуть візи, видані задля виконання робіт протягом періоду, що не перевищує 9 місяців протягом календарного року на основі формуляру-підтвердження внесення заяви до реєстру заяв щодо виконання сезонних робіт.

Символом “06” позначатимуться візи, видані задля виконання інших видів робіт, аніж зазначені в ст. 60, п. 1, п.п 5, 5а Закону (для власників дозволів на виконання робіт на території Республіки Польща).

Також передбачається розміщення на візах символу “17a” у випадку віз, виданих задля приїзду на територію Республіки Польщі на основі дозволу на постійне перебування, отриманого завдяки Карті Поляка.

Вказані правила стосуються працівників, працевлаштованих винятково в таких секторах: сільське господарство, лісництво, полювання, рибальство, діяльність пов’язана із арендою житла та гастрономічними послугами, туризм. Такі візи будуть позначатися символом “05b”, а основним документом, що підтверджує мету подорожі, буде отриманий у Повітовому Бюро Праці формуляр-підтвердження внесення заяви до реєстру заяв щодо виконання сезонних робіт.

Щодо громадян 6-ти держав, до яких має застосування інституція “короткотермінових робіт” – виконання праці протягом періоду, що не перевищує 6 місяців протягом наступних 12 місяців (Республіка Вірменія, Республіка Білорусь, Грузія, Республіка Молдова, Російська Федерація, Україна), закон затверджує обов’язок внесення до реєстру, що ведеться старостою (фактично Повітове Бюро Праці) “заяв-доручень на виконання праці іноземцем”.

Окрім того, у нових юридичних умовах виконання короткотермінових робіт буде стосуватися робіт, виконання яких не вимагає отримання дозволу на сезонні роботи. Щодо випадків, до яких мають застосування нові правила “короткотермінових робіт” видані візи будуть позначені символом “05a”, а основним документом для підтвердженням мети подорожі буде внесена до реєстру заяв заява-доручення на виконання робіт іноземцем.

Читайте також:

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


*