Пятниця, 15 березня 2019,12:08

Волинські мами нарікають на “бебі-бокси” (ВІДЕО)

19.10.2018 / Новини

20 вересня волинські породіллі почали отримувати пакунки малюка, так звані бебі-бокси. Здавалося б, заклопотаним молодим мамам якраз стане в нагоді подарунок від уряду, проте від волинські мами висловлюють більше нарікань, аніж позитивних коментарів про пакунок малюка.

Нагадаємо, прем’єр-міністр України Володимир Гройсман обіцяв: вміст коробки буде дуже якісним і породіллі будуть задоволені. Минуло вже достатньо часу аби волинянки спростували або підтвердили слова очільника уряду, йдеться у сюжеті ТРК Аверс, – передає ІА Волинські новини.

Вже майже місяць волинським породіллям видають бебі-бокси. Реакція – найрізноманітніша, проте найчастіше молоді мами висловлюють негативні коментарі щодо якості та явно завищеної вартості комплекту.

Не оминув увагою пакунок малюка і кандидат медичних наук, лікар вищої категорії і популярний телеведучий Євген Комаровський.

“От є річ. До натуральних матеріалів вона, зрозуміло, ніякого відношення не має. До того ж на речах немає жодної інформації хто виробник, як це називається…На мою думку, це створює певні корупційні лазівки”, – зазначив Комаровський.

Лучани теж незадоволені бебі-боксами, у соцмережах пишуть:

“Це жах! якість дуже погано! Ціна набору 5000, а насправді максимум 2000-2500. Хтось добре заробив”.

“Вартість пакету в рази завищена. Тому й дають пакунки, а не живі гроші, щоб левову частку собі урвати.”

Подібних коментарів чимало. З хорошого лише те, що “дають безплатно і то добре”. Проте безплатно – це дуже гучне слово, адже закуповують пакунки за рахунок податків українців та коштів державних програм.

Держбюджету такі подарунки породіллям обходяться у 5 млрд гривень, бо орієнтовна вартість одного пакунка 5000 грн. Журналісти вирішили перевірити чи відповідають такі цифри дійсності. У випадково обрану аптеку віддали список речей з пакунка малюка і попросили продавця хоча б приблизно підрахувати вартість. В результаті – сума складає до двох тисяч. Сума вийшла дуже приблизна, бо ж в аптеці не було матрацу та ковдри, тим більше не врахована вартість коробки-люльки. Окрім цього, ціни на речі підраховували середні – не найдешевші, але й не найдорожчі.

Проте йдеться про оптові закупівлі, тим більше державні. Зрозуміло, що 5 тисяч значно завищена вартість одного пакунка.

Нагадаємо, перші бебі-бокси надійшли на Волинь 20 вересня, тоді ж анонсували – скоро надійдуть ще. Проте станом на середину жовтня у Луцькому пологовому, кажуть працівники, бебі-боксів не видають уже більше двох тижнів.

Як повідомила директор департаменту соціальної політики та захисту населення Волинської ОДА Оксана Гобот на Волинь пакунки малюка надійшли близько тижня тому, проте їх скерували для районних породіль. Відсоток тих, хто отримав пакунки вже вдома – 84%.

Читайте також:

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


*